22 Март, 2018
0.0725

Иванка Трамп повторно до Џастин Трудо

Објавено во: Свет 12 Октомври, 2017

Иванка Трамп, ќерката и советник на американскиот претседател Доналд Трамп, повторно имаше прилика да се сретне со канадскиот премиер Џастин Трудо кој медиумите го оценуваат како еден од најголемите шармери меѓу политичарите. На првата средба во Белата куќа имаше бројни коментари за воодушевувањето на Иванка од канадскиот премиер.

Сега, на Самитот на најмоќни жени кој се одржа во Вашингтон, Иванка Трамп и Џастин Трудо беа седнати на иста маса, пред да ги дадат своите говори. Американските медиуми коментираат дека двајцата имале одлична соработка иако идеите на Трудо за продолжување на НАФТА договорот таткото на Иванка најверојатно нема да ги прифати.

Џастин Трудо на Самитот говореше за значењето на женските права и ги повика лидерите да ги почитуваат истите како и да воведат соодветни политики за подобрување на состојбата. 

Иванка е една од најмоќните жени во САД бидејќи претседателот Трамп има огромна доверба во неа иако нејзината позиција како советник му донесе многу критики за непотизам во Белата куќа.

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) ОД ОВА ЛАЗАТ МОРНИЦИ: Бебе ползеше по фреквентна улица

(ВИДЕО) ОД ОВА ЛАЗАТ МОРНИЦИ: Бебе ползеше по фреквентна улица

Трамп ќе остане без адвокати, главниот си даде оставка

Трамп ќе остане без адвокати, главниот си даде оставка

(ВИДЕО) Возила уништени од град со големина на тениско топче

(ВИДЕО) Возила уништени од град со големина на тениско топче

ЗАКОНСКА ДУПКА: Административно си го сменил полот за да може порано да оди во пензија

ЗАКОНСКА ДУПКА: Административно си го сменил полот за да може порано да оди во пензија

ТРОШИ ПРЕМНОГУ: Како изгледа шопингот на саудискиот принц?

ТРОШИ ПРЕМНОГУ: Како изгледа шопингот на саудискиот принц?

БИЗАРНА ЖЕНА ЧУВАР ВО ЛОГОР: Еве што правела Ирма Гресе(Убавиот ѕвер)

БИЗАРНА ЖЕНА ЧУВАР ВО ЛОГОР: Еве што правела Ирма Гресе(Убавиот ѕвер)

КОЈ КОГО ЌЕ ИСТЕПА ПОСИЛНО, Трамп и Бајден со жестоки навреди

КОЈ КОГО ЌЕ ИСТЕПА ПОСИЛНО, Трамп и Бајден со жестоки навреди

Цукерберг презема вина за грешката на „Фејсбук“

Цукерберг презема вина за грешката на „Фејсбук“

Нема повеќе политичко гласање со џамлии, отсега ќе се гласа со гласачки ливчиња во Гамбија

Нема повеќе политичко гласање со џамлии, отсега ќе се гласа со гласачки ливчиња во Гамбија