12 Август, 2022
0.0178

Киднапирања на богати, белградското подземје дрма: Шок и Паша повторно на сцена-,,Клан 2“ од 8 јули достапен на GLEY

Објавено во: Мои пари 07 Јули, 2022

Добивај вести на Viber

Стартува втората сезона на криминалистичко-драмската серија Клан. Летово, GLEY ве води низ белградското подземје преку новите 8 епизоди на мафијашките провницијалци. Од петок, достапни на платформата се првите две епизоди од серијата која и покрај воодушевувањето на многумина, не го вреднува раскошниот живот на моќта и парите.

Продолжението на серијата носи возбудливи приказни кои ќе го следат понатамошниот подем на мафијашкиот клан предводен од Шок и Паша.

Тие напредуваат во криминалната хиерархија и воспоставуваат нов бизнис модел - киднапирања на богати, што претставува нов извор на приход за кланот, но и за нивните претпоставени од редовите на командосите и ДБ, како и за Бубон.

Мотивирани од парите и престижот, Шок и Паша постепено го усовршуваат својот нов бизнис модел во кој им помагаат, со сила или љубезност, соучесници од полицијата, здравството, политиката, намерните и случајни послушници и членовите на нивните семејства.

Актерската екипа ја сочинуваат Александар Димитријевиќ како Шок, Недим Незировиќ во ликот на Паша, Владимир Ковачевиќ, Ненад Ј. Поповиќ, Младен Совиљ, Иван Зариќ, Феѓа Штукан, Урош Јовчиќ, Милош Петровиќ Тројпец, Горица Поповиќ, Љубинка Клариќ и многу други.

Креаторот на серијата е Бобан Скерлиќ.

За долгите топли јулски вечери ,,GLEY“ првата македонска национална стримиг платформа во секое време нуди повеќе од 300 филмови и 60 сериски наслови од домашна и странска продукција, достапни во секое време, на секое место, без реклами во еден здив.

https://gley.mk/

Пр Објава

Можеби ќе ве интересира

Новите Samsung Galaxy телефони на преклопување за поодржлива иднина и најразновидно мобилно искуство

Новите Samsung Galaxy телефони на преклопување за поодржлива иднина и најразновидно мобилно искуство

Samsung ја предводи холистичката здравствена иновација со Galaxy Watch5 и Galaxy Watch5 Pro

Samsung ја предводи холистичката здравствена иновација со Galaxy Watch5 и Galaxy Watch5 Pro

Најсестраниот уред кој го менува начинот на користење на паметните телефони

Најсестраниот уред кој го менува начинот на користење на паметните телефони

Од денеска па се до 17 август заборавете на се друго освен на шопинг во Рамстор Мол: Започна Garage Sale

Од денеска па се до 17 август заборавете на се друго освен на шопинг во Рамстор Мол: Започна Garage Sale

РЕАКЦИЈА ОД Д-Р БОШКО ЗАБОРСКИ, ТРЕНЕР НА МАКЕДОНСКИОТ НАЈТРОФЕЕН КАРАТЕ КЛУБ „МАКПЕТРОЛ“ – СКОПЈЕ

РЕАКЦИЈА ОД Д-Р БОШКО ЗАБОРСКИ, ТРЕНЕР НА МАКЕДОНСКИОТ НАЈТРОФЕЕН КАРАТЕ КЛУБ „МАКПЕТРОЛ“ – СКОПЈЕ

Иновативните тутунски алтернативи се клучот за иднината без чад

Иновативните тутунски алтернативи се клучот за иднината без чад

За безгрижно патување во странство – целосен пакет од СН Осигурителен брокер

За безгрижно патување во странство – целосен пакет од СН Осигурителен брокер

Инфекција со Helicobacter pylori: Зошто е значајна и како да се открие?

Инфекција со Helicobacter pylori: Зошто е значајна и како да се открие?

Подгответе се за Garage Sale во Рамстор Мол

Подгответе се за Garage Sale во Рамстор Мол