13 Август, 2020
0.0276

ТЕШКА ЗАГУБА: Коби Брајант и неговата ќерка погребани на приватна церемонија

Објавено во: Свет 12 Февруари, 2020

 Легендарниот кошаркар на Лос Анџелес лејкерс Коби Брајант и неговата ќерка Џиана се погребани на приватна церемонија во Калифорнија, пренесуваат американските медиуми.

Погребот се одржал минатиот петок во „Корона дел Маре“, а јавното „испраќање“ на сите девет жртви од хеликоптерската несреќа е закажана за 24 февруари во „Стејплс центар“ во Лос Анџелес. Причината за овој датум се броевите на дресовите на Коби и Џиана – 24 и 2.

-Ванеса и семејството сакаа приватност при погребувањето. Церемонијата била многу тешка за сите поради тоа што се уште им е тешко да се соочат со загубата на две прекрасни души, ја пренесе  „Entertainment Tonight“ изјавата на својот извор. 


Можеби ќе ве интересира

Во Кина вирусот стигнал од Еквадор

Во Кина вирусот стигнал од Еквадор

Вреќи со огномет имало во пристаништето во Бејрут?

Вреќи со огномет имало во пристаништето во Бејрут?

ВИРУСОТ ИМ СЕ ВРАТИ: Внесен е преку смрзната храна?

ВИРУСОТ ИМ СЕ ВРАТИ: Внесен е преку смрзната храна?

КРИЗА ВО БЕЛОРУСИЈА: Светлана Тихановскаја избега во Литванија

КРИЗА ВО БЕЛОРУСИЈА: Светлана Тихановскаја избега во Литванија

Се преселила во Норвешка и објасни зошто не сака да се врати дома

Се преселила во Норвешка и објасни зошто не сака да се врати дома

Да се спроведат масовни тестирања, бара Европската агенција за инфективни болести

Да се спроведат масовни тестирања, бара Европската агенција за инфективни болести

Eксперти открија што имало во пристаништето во Бејрут

Eксперти открија што имало во пристаништето во Бејрут

Русија денеска прва во светот ја регистрираше вакцината против коронавирусот, Путин ја објави веста

Русија денеска прва во светот ја регистрираше вакцината против коронавирусот, Путин ја објави веста

ОН: Либан две и пол недели без леб

ОН: Либан две и пол недели без леб