15 Декември, 2019
0.0159

26 и 27 Јули 2019

Крушево будно 2019

Објавено во: Мои пари 12 Јули, 2019

Два дена резервирани за вистинска забава.

И оваа година по Четврт пат сите на “оpen air party“ во Крушево. Крушево будно во организација на Локалниот Младински Совет со поддршка од Општина Крушево и Министерство за Култура, Ве покануваат на незаборавна забава во Градскиот парк во Крушево со почеток од 21ч.

26ти Јули забавата е резервирана за The Shine и BackDoor Band кои ќе го отворат овогодинешното Крушево будно. За крај на првата вечер ги имаме легендарните Cyrillic кои ќе не држат будни до раните утрински часови.

На 27ми Јули започнуваме со локален ди-џеј со што ќе го најавиме настапот на младите дечки од  Bognas and Guitares кои со латино звуците ќе ја загреат атмосверата за моментално еден од  најпознатите македонски рок бендови Бени и Нон Стоп. За крај на овогодинешното Крушево будно имаме едно мало изненадување!

Тргнете се од вашето секојдневие, дојдете на одмор и добра забава, забава која нуди музика за сечиј вкус.

За време на настанот ќе бидат присутни претставници од неколку македонски универзитети, па така забавата ќе има и едукативен карактер!!

Дојдете да се информирате и забавувате!!! 26ти и 27ми Јули 2019 во Градскиот парк Крушево

Влез слободен

Можеби ќе ве интересира

Новогодишно дружење на “Мотоцентар“ со Атлетите на Специјалната Олимпијада Македонија

Новогодишно дружење на “Мотоцентар“ со Атлетите на Специјалната Олимпијада Македонија

ЈП Водовод и Канализација се вклучи во акцијата „Администрацијата чисти со Не биди ѓубре“

ЈП Водовод и Канализација се вклучи во акцијата „Администрацијата чисти со Не биди ѓубре“

ИутеКредит на Winterland во Скопје! Пари достапни веднаш во центарот на празничната еуфорија!

ИутеКредит на Winterland во Скопје! Пари достапни веднаш во центарот на празничната еуфорија!

Промовирана InnoTech Club, платформа за зголемување на свесноста за наука, технологија и иновации

Промовирана InnoTech Club, платформа за зголемување на свесноста за наука, технологија и иновации

Пет години стратешко партнерство на Тутунски Комбинат Прилеп и Филип Морис Интернешнал

Пет години стратешко партнерство на Тутунски Комбинат Прилеп и Филип Морис Интернешнал

Тиго Фајнанс – две години синоним за достапност и брзина во финтек индустријата

Тиго Фајнанс – две години синоним за достапност и брзина во финтек индустријата

А1 Македонија го најавува A1 Game Fest 2019 - најголемиот гејминг настан за оваа година

А1 Македонија го најавува A1 Game Fest 2019 - најголемиот гејминг настан за оваа година

Професионалната ориентација-откривање на способностите и афинитетите на учениците

Професионалната ориентација-откривање на способностите и афинитетите на учениците

Воздухот во домот може да биде од 2 до 5 пати позагаден од надворешниот воздух

Воздухот во домот може да биде од 2 до 5 пати позагаден од надворешниот воздух