09 Август, 2020
0.0355

Македонец во Мелбурн осомничен за убиство на сопругата

Објавено во: Македонија, Свет 15 Јули, 2020

Телото на 44 годишната Елејн Пандиловски било пронајдено во нејзиниот двор во куќата во Мелбурн, а нејзиниот сопруг Зоран Пандиловски е осомничен за убиството. Таа била пронајдена мртва во нејзиниот дом во Мил Парк на околу 9.30 часот во вторникот од страна на полицијата која вршела истрага. 

Нејзиниот сопруг, 45-годишниот Зоран Пандиловски е уапсен, а поради претходна вмешаност во сообраќајна несреќа, бил хоспитализиран, но со полициско обезбедување, кое е пред неговата болничка соба. 

Елејн Пандиловски работела како помошник-наставник во Основното училиште „Plenty Parklands“ во Мил Парк. Алармот се кренал кога таа не се појавила на работа во вторникот. 

Членовите на семејството отишле во нејзината куќа да ја бараат, но не можеле да ја најдат. Синот во тоа време бил кај неговата баба.

Еден член на семејството, кој не сака да биде именуван, изјавил дека роднините кои отишле во куќата го виделе нејзиниот автомобил во гаражата и сфатиле дека не била на работа. Тогаш била повикана полиција. Тие го пребарале имотот и го пронашле телото на г-ѓа Пандиловски во задниот двор на куќата.


Роднината изјави дека нејзиниот сопруг, Зоран бил вмешан во сообраќајна несреќа во вторникот наутро и бил однесен во болница. 

-Се верува дека судирот може да биде поврзан со убиството на Елејн, рече портпаролката на полицијата во Мелбурн.

Можеби ќе ве интересира

СДСМ И ДЕНЕСКА УВЕРУВА - водиме темелни и сериозни преговори за влада

СДСМ И ДЕНЕСКА УВЕРУВА - водиме темелни и сериозни преговори за влада

Водич за справување со невролошки заболувања во време на ковид

Водич за справување со невролошки заболувања во време на ковид

КОСТА КОСТАДИНОВ ОД СДСМ МУ ВРАТИ НА АПАСИЕВ - вели дека е фашист и да ги врати нароните пари од СЈО

КОСТА КОСТАДИНОВ ОД СДСМ МУ ВРАТИ НА АПАСИЕВ - вели дека е фашист и да ги врати нароните пари од СЈО

КОЈ СЕ ВОЗБУДИ ОД НАЈАВИТЕ ЗА КРАТЕЊЕ НА 20 ОТСТО - КСС бара да престанат заканите кон администрацијата

КОЈ СЕ ВОЗБУДИ ОД НАЈАВИТЕ ЗА КРАТЕЊЕ НА 20 ОТСТО - КСС бара да престанат заканите кон администрацијата

ТАРАВАРИ ГО КАЖА УСЛОВОТ - во влада со ДУИ ако Зибери е премиер

ТАРАВАРИ ГО КАЖА УСЛОВОТ - во влада со ДУИ ако Зибери е премиер

ГИ ПРЕМИНУВА ЛИ ГРАНИЦИТЕ НА ПОЛИТИЧКА ПРИСТОЈНОСТ - еве што напиша пратеникот, професорот и лидерот Апасиев

ГИ ПРЕМИНУВА ЛИ ГРАНИЦИТЕ НА ПОЛИТИЧКА ПРИСТОЈНОСТ - еве што напиша пратеникот, професорот и лидерот Апасиев

СЕ СПОИЈА НЕБО И ЗЕМЈА - силен дожд во главниот град

СЕ СПОИЈА НЕБО И ЗЕМЈА - силен дожд во главниот град

ЗОШТО САМО 15 ОЗДРАВЕНИ ОД КОВИД - претходните денови имаше многу повќе

ЗОШТО САМО 15 ОЗДРАВЕНИ ОД КОВИД - претходните денови имаше многу повќе

КОГА ЛУМПУВАТЕ СО СТОЛИЦИ У ВИС, ПОМИСЛЕТЕ НА 523 ИЗГУБЕНИ ЖИВОТИ - Јанкуловски од Центарот за јавно здравје

КОГА ЛУМПУВАТЕ СО СТОЛИЦИ У ВИС, ПОМИСЛЕТЕ НА 523 ИЗГУБЕНИ ЖИВОТИ - Јанкуловски од Центарот за јавно здравје