16 Февруари, 2020
0.0154

МОЖНА Е ПОЈАВА НА СВЛЕЧИШТА: Силен потрес во Индонезија

Објавено во: Свет 19 Јануари, 2020

Силен земјотрес од 6 степени е регистриран во Индонезија. 

Епицентарот бил на 141 километри западно од градот Абепур, на длабочина од 33,6 километри. Индонезискиот Центар за земјотреси и цунами соопшти дека нема опасност од појава на големи бранови, затоа што земјотресот бил во внатрешноста на земјата. Граѓаните треба да внимаваат затоа што можна е појава на свлечишта.  Нема информации за евентуално настрадани луѓе и причинета материјална штета.

Во рок од недела дена во Индонезија имаше и два други силни потреси, од 5 и 5.7 степени. 

Утрово во соседна Грција имаше земјотрес со јачина од 5 степени. 

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) БУРАТА ДЕНИС ОДНЕСЕ ЖРТВИ: Делови од Британија се под вода

(ВИДЕО) БУРАТА ДЕНИС ОДНЕСЕ ЖРТВИ: Делови од Британија се под вода

НОВ НАПАД: Ракети паднаа во база во Ирак

НОВ НАПАД: Ракети паднаа во база во Ирак

(ФОТО) БРАНОВИ ОД ПО 10 МЕТРИ: Бурата Денис ја погоди Британија

(ФОТО) БРАНОВИ ОД ПО 10 МЕТРИ: Бурата Денис ја погоди Британија

ПУКАЊЕ ВО БЕРЛИН: Еден загина, има и повредени

ПУКАЊЕ ВО БЕРЛИН: Еден загина, има и повредени

НАЈСТАР ПАЦИЕНТ: На 96 години се излечи од коронавирус

НАЈСТАР ПАЦИЕНТ: На 96 години се излечи од коронавирус

AKO ОДИТЕ ВО ОВОЈ ГРАД: Ве чека карантин од две седмици

AKO ОДИТЕ ВО ОВОЈ ГРАД: Ве чека карантин од две седмици

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ: Случај на коронавирус регистриран во Египет

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ: Случај на коронавирус регистриран во Египет

(ФОТО) ГО ИСПРОВОЦИРАА: Србин покажа како е да се живее во карантин

(ФОТО) ГО ИСПРОВОЦИРАА: Србин покажа како е да се живее во карантин

(ВИДЕО) ИМААТ ПАСОШ КОЈ НИКОЈ НЕ ГО ПРИЗНАВА: Граѓаните сепак не се изолирани во своите граници

(ВИДЕО) ИМААТ ПАСОШ КОЈ НИКОЈ НЕ ГО ПРИЗНАВА: Граѓаните сепак не се изолирани во своите граници