19 Април, 2018
0.0565

На македонската јавност ќе и недостигаат моќните дела и уникатниот хумор на Шуки

Објавено во: Стил 13 Јануари, 2018

Мирослав Стојановиќ – Шуки повеќе од веројатно ќе и недостасува на македонската јавноста.

Познат по своите моќни дела и уникатен хумот академскиот сликар ненадејно и тивко замина од овој свет во 54-та година од својот живот.

Прочитајте повеќе на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Стивен Спилберг и донесе богатство на филмската индустрија

Стивен Спилберг и донесе богатство на филмската индустрија

EXPLORIS: Убавица со која ќе завладеете на морињата

EXPLORIS: Убавица со која ќе завладеете на морињата

Пронајдена подморницата „со која Хитлер избегал во Јужна Америка“

Пронајдена подморницата „со која Хитлер избегал во Јужна Америка“

ИНТЕРВЈУ ДУКЕ БОЈАЏИЕВ: Среќата е личен избор, а не нешто дадено од Бога

ИНТЕРВЈУ ДУКЕ БОЈАЏИЕВ: Среќата е личен избор, а не нешто дадено од Бога

ИНТЕРВЈУ: ПРОФ. Д-Р НЕБОЈША ТАСИЌ - КАРДИОЛОГ: И младите жени се изложени на ризикот од инфаркт

ИНТЕРВЈУ: ПРОФ. Д-Р НЕБОЈША ТАСИЌ - КАРДИОЛОГ: И младите жени се изложени на ризикот од инфаркт

НОВИТЕТ: Електричен автопат - ги полни возилата

НОВИТЕТ: Електричен автопат - ги полни возилата

Ова се физичките последици на депресијата!

Ова се физичките последици на депресијата!

Кој не би посакал да работи во овие луксузни канцеларии на Космопилитан?!

Кој не би посакал да работи во овие луксузни канцеларии на Космопилитан?!

Ризикот за смрт кај жените љубители на алкохол е дупло поголем отколку кај мажите

Ризикот за смрт кај жените љубители на алкохол е дупло поголем отколку кај мажите