21 Септември, 2021
0.0195

НЕ СУМ АНТИВАКСЕРКА, САМО САКАВ ПРВО СЕ ДА ИСТРАЖАМ - еве кои беа последните зборови на млада ѕзезда на Тик ток до оние што не се вакцинираат

Објавено во: Свет 13 Септември, 2021

Меган Александра Бленкенбилер (31), ѕвездата на Тикток, почина на 24 август како резултат на вирусот корона, а само девет дена пред смртта го сподели своето последно видео на оваа социјална мрежа, во кое ги повика сите следбеници да вакцинират што е можно поскоро, за да избегнат судбина слична на нејзината.

Во болницата е снимено шокантно двоминутно видео во кое се гледа како Меган се бори за воздух со цел да каже: „Не требаше да чекам ...“. Меган не беше вакцинирана, а во последните неколку дена од животот очајно ги молеше своите придружници да се вакцинираат, пренесува порталот People.

„Не ја примив својата доза вакцина, иако не сум антиваксерка. Само се обидував темелно да истражам се, се исплашив и затоа ја одложив. Планирав да се вакцинирам заедно со другите членови на моето семејство ... Како што знаете, тешко е да се натераат сите да се согласат за нешто, особено ако некои луѓе мислат поинаку од вас. Мислам дека тоа беше грешка. Ако сте 70 проценти сигурни дека ја сакате вакцината, одете да ја земете. Не чекај, само оди! Бидејќи тоа е единствениот начин, се надевам, нема да завршиш во болница како мене, во ред?“, вели Меган во видеото.

Оваа млада Американка од Флорида закажала состанок за вакцинација, на кој планирала да отиде со нејзината мајка и двете сестри, но за жал никогаш не ја прими вакцината.

Ѕвездата на Тикток, која има неколку десетици илјади следбеници на оваа мрежа, започна да го снима своето искуство со Ковид на 13 август, а само два дена подоцна започна да објавува снимки од нејзиниот болнички кревет.

„Тука сум од рано петок наутро ... Се што слушнав се стенкањата и криците на луѓето ... Претпоставувам дека ги загубија своите сакани“, сподели Меган со своите придружници тогаш.

@atasteofalex

**Also, Tonic Water. Nasty stuff but good for you!! Stay safe out there guys!

♬ original sound - It’s Alex, Betch.


Извор: Блиц.рс

Можеби ќе ве интересира

Канадскиот премиер Џастин Трудо останува на власт

Канадскиот премиер Џастин Трудо останува на власт

НЕМАА МЕСТО КАДЕ ДА ГИ ЗАКОПААТ МРТВИТЕ: Но, шефот на државата, Болсонаро е се уште невакциниран, мораше да вечера на улица во Њујорк

НЕМАА МЕСТО КАДЕ ДА ГИ ЗАКОПААТ МРТВИТЕ: Но, шефот на државата, Болсонаро е се уште невакциниран, мораше да вечера на улица во Њујорк

Единствена Русија официјално победи на изборите

Единствена Русија официјално победи на изборите

Вооружени Талибанци уживаат на педалинки во езеро

Вооружени Талибанци уживаат на педалинки во езеро

ЕВЕ КАКО ЌЕ СЕ СКИЈА ВО АВСТРИЈА: Ќе ги пушти вакцинираните, негативните и оздравените, ама ако расте бројот на болни, правилата ќе бидат се поостри

ЕВЕ КАКО ЌЕ СЕ СКИЈА ВО АВСТРИЈА: Ќе ги пушти вакцинираните, негативните и оздравените, ама ако расте бројот на болни, правилата ќе бидат се поостри

„ФАЈЗЕР“ ДО КРАЈОТ НА МЕСЕЦОТ ЌЕ БАРА ДОЗВОЛА ОД ФДА ЗА УПОТРЕБА НА ВАКЦИНАТА КАЈ НАЈМЛАДИТЕ: Има голема ефикасност и кај децата од 5 до 11 години

„ФАЈЗЕР“ ДО КРАЈОТ НА МЕСЕЦОТ ЌЕ БАРА ДОЗВОЛА ОД ФДА ЗА УПОТРЕБА НА ВАКЦИНАТА КАЈ НАЈМЛАДИТЕ: Има голема ефикасност и кај децата од 5 до 11 години

ТИМУР БЕКМАНСУРОВ Е НАПАЃАЧОТ НА СТУДЕНТСКИОТ КАМПУС ВО РУСИЈА: Некое „ѓубре“ како мене ќе уништи се околу вас, напиша 18-годишникот пред да го изврши масакрот

ТИМУР БЕКМАНСУРОВ Е НАПАЃАЧОТ НА СТУДЕНТСКИОТ КАМПУС ВО РУСИЈА: Некое „ѓубре“ како мене ќе уништи се околу вас, напиша 18-годишникот пред да го изврши масакрот

ОВА Е ЗЕМЈАТА КОЈА ПРВА ПОЧНА ДА ВАКЦИНИРА ДЕЦА ПРОТИВ КОРОНА ПОСТАРИ ОД ДВЕ ГОДИНИ - тие ја користат сопствената вакцина

ОВА Е ЗЕМЈАТА КОЈА ПРВА ПОЧНА ДА ВАКЦИНИРА ДЕЦА ПРОТИВ КОРОНА ПОСТАРИ ОД ДВЕ ГОДИНИ - тие ја користат сопствената вакцина

(ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ВИДЕА) СТУДЕНТИТЕ СКОКААТ НИЗ ПРОЗОРЦИ ЗА ДА СЕ СПАСАТ, ИМА И МРТВИ И ПОВРЕДЕНИ: Лудиот напаѓач во Русија уште пука

(ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ВИДЕА) СТУДЕНТИТЕ СКОКААТ НИЗ ПРОЗОРЦИ ЗА ДА СЕ СПАСАТ, ИМА И МРТВИ И ПОВРЕДЕНИ: Лудиот напаѓач во Русија уште пука