04 Март, 2021
0.0265

Нови цени на горивата: Поскапуваат и бензините и дизелот

Објавено во: Економија 22 Февруари, 2021

Бензините и дизелот поскапуваат од ноќеска на полноќ, објави Регулаторната комисија за енергетика. Со новата одлука, цените на Еуросупер БС од 95 октани и на Еуросупер БС-98 се зголемуваат за 1 денар. Дизелот и екстралесното масло за домаќинство поскапуваат за половина денар.

По новиот ценовник малопродажната цена на Еуросупер БС-95  ќе биде 64,5 денари за литар, додека литар Еуросупер БС-98 ќе се продава за 66 денари.

Новата малопродажна цена на Еуродизел изнесува 55 денари за литар.

Можеби ќе ве интересира

ПОСКАПУВАЊЕ: Вакви цени на храната во светот немало 6 и пол години

ПОСКАПУВАЊЕ: Вакви цени на храната во светот немало 6 и пол години

Банкарите и гувернерката на средба: Нема исплата на дивиденди

Банкарите и гувернерката на средба: Нема исплата на дивиденди

Почна реконструкцијата на 110kV далекувод ТС Штип - ТС Овче Поле

Почна реконструкцијата на 110kV далекувод ТС Штип - ТС Овче Поле

Производите кои содржат никотин се ефикасни во борбата против пушењето

Производите кои содржат никотин се ефикасни во борбата против пушењето

Сите предности на полисата за животно осигурување

Сите предности на полисата за животно осигурување

Јавниот долг на крај на годинава ќе стаса до 63,4 проценти од БДП: Еврообврзницата за вакцини и лекови

Јавниот долг на крај на годинава ќе стаса до 63,4 проценти од БДП: Еврообврзницата за вакцини и лекови

„Витило“ ќе инвестира нови 10 милиони евра во земјава

„Витило“ ќе инвестира нови 10 милиони евра во земјава

Кај се видело свадба без оро, и без музика

Кај се видело свадба без оро, и без музика

Тие што добија поврат на ДДВ два пати да не се надеваат на исплата ако не ги вратат парите: УЈП уште враќа пари за лани

Тие што добија поврат на ДДВ два пати да не се надеваат на исплата ако не ги вратат парите: УЈП уште враќа пари за лани