18 Март, 2019
0.2444
    ALK 8333.36    -0.2%     GRNT 829    0%     KMB 5700    -0.01%     MERM 2100    2.04%     MPT 52028.57    -0.18%     MTUR 5100    0.02%     REPL 76000    0.66%     STB 1199    -0.08%     TKVS 5384.38    0.64%

Отворена втора реновирана Телеком продавница во Тетово

Објавено во: Мои пари 15 Март, 2019

Во Тетово денеска се отвори реновирана Телеком продавница, втора по ред во градот. Продавницата, којашто се наоѓа во Управната зграда на Македонски Телеком, со реновирањето доби нов и атрактивен амбиент, пред сè како резултат на модерниот дизајн. При уредувањето на внатрешноста е пренесен локалниот дух на градот, а корисниците имаат можност одблиску да се запознаат со врвните услуги и решенија.

Со реновирањето, Телеком продавницата во Тетово нуди врвна услуга од тимот на искусни продажни агенти, одличен преглед на уредите, како и на останатите понуди од богатото портфолио на компанијата. Жителите на Тетово, но и граѓаните од регионот, во продавницата можат брзо и лесно, сè на едно место, да го најдат и одберат она што најмногу им одговара, за беспрекорно корисничко искуство.


По повод отворањето на реновираната продавница во Тетово, Македонски Телеком денеска подготви посебни поволности, односно изненадувањe за своите корисницикои можат да купат смартфон со попуст од 3.000 денари. Попустот важи за корисниците на тарифните модели Smart M и Magenta 1 M, како и за корисниците кои ќе се одлучат да купат уред со користење Фамилијарен буџет.

Македонски Телеком со отворањето на втората по ред реновирана продавница во Тетово, продолжува со реновирање на објектите, со што освен новиот и атрактивен амбиент како резултат на модерниот дизајн, на корисниците им нуди можност одблиску да се запознаат и да уживаат во придобивките на најдобрите услуги и решенија.Од почетокот на годинава, освен во Тетово, отворени се реновираните Телеком продавници во Охрид и Кавадарци. Компанијата останува фокусирана преку континуираните инвестиции да обезбедува врвно корисничко искуство, предводејќи го процесот на дигитализација на општеството со иновативни решенија кои го поедноставуваат и подобруваат секојдневието на граѓаните.

Можеби ќе ве интересира

Азески дел од експертите во Сараево ќе споделува искуства за дигитализација на општеството

Азески дел од експертите во Сараево ќе споделува искуства за дигитализација на општеството

Кроациа осигурување Живот ви дава Можност за успешна кариера и заработка!!!

Кроациа осигурување Живот ви дава Можност за успешна кариера и заработка!!!

Освен по промената на името, по што е позната Македонија во последно време?

Освен по промената на името, по што е позната Македонија во последно време?

Започнува „Двеодолива Чоко Стоби Флипс“ наградна игра

Започнува „Двеодолива Чоко Стоби Флипс“ наградна игра

Citroën освои награда за најдобар штанд на саемот за автомобили во Женева

Citroën освои награда за најдобар штанд на саемот за автомобили во Женева

Сонот на Тео стана јаве

Сонот на Тео стана јаве

ИАБ МАКЕДОНИЈА oбјавува тендер за избор на официјален мерач на дигиталните медиуми

ИАБ МАКЕДОНИЈА oбјавува тендер за избор на официјален мерач на дигиталните медиуми

Фестивалот „Браќа Манаки“ добитник на меѓународната награда на ИМАГО за исклучителен придонес за филмската уметност

Фестивалот „Браќа Манаки“ добитник на меѓународната награда на ИМАГО за исклучителен придонес за филмската уметност

Со алтернативниот превоз до поголема безбедност во сообраќајот

Со алтернативниот превоз до поголема безбедност во сообраќајот