24 Јануари, 2021
0.0207

Панелисти од Македонија на настан на Ројтерс за осигурувањето

Објавено во: Мои пари 23 Ноември, 2020

Во организација на водечката меѓународна новинарска агенција Reuters се организира Глобален настан насловен „Иднината на осигурувањето во Европа“. Настанот е виртуелен и ќе биде одржан на 24 и 25-ти Ноември.

На настанот ќе говорат и дебатираат водечките извршни директори на глобалните осигурителни групации како што се: AXA, Swiss Re, Generali, AIG, Zurich, Lloyd’s, Scor, Convex, RSA, Ageas. Исто така ќе заземат учество и регулатори, консутлантски организации и др.

На панелот насловен „Key Risk Considerations For Doing Business In Europe“, кој ќе се случува на 25-ти Ноември, модератор ќе биде Проф. Климе Попоски, член на Собранието при Стопанската комора на Македонија. Во неговиот панел како говорници ќе учествуваат:

·  Martin Merlin, Director, Bank, Insurance and financial crime - Directorate General for FinancialStability, Financial Services & Capital Markets Union European Commission;

·  Katja Pluto, Chief Risk Officer - EMEA, Zurich;

·  Frieder Knüpling, Group Chief Risk Officer, SCOR;

·  Fabrice Brossart, Chief Risk Officer International General Insurance, AIG;

Сите заинтересирани можат бесплатно да се регистрираат на следниот линк: https://reutersevents.com/events/insuranceeurope/


Можеби ќе ве интересира

Хуавеј е прогласен од Gartner Peer Insights за избор на купувачите за 2020 за Центарот за податоци и клауд мрежи кој доби највисоки оценки

Хуавеј е прогласен од Gartner Peer Insights за избор на купувачите за 2020 за Центарот за податоци и клауд мрежи кој доби највисоки оценки

„Макпетрол“ АД Скопје со донација на таблети во вредност од над 6 милиони денари за учениците во основните училишта

„Макпетрол“ АД Скопје со донација на таблети во вредност од над 6 милиони денари за учениците во основните училишта

Иновативни производи кои ја одбележаа 2020 година

Иновативни производи кои ја одбележаа 2020 година

Сара Фешн со донација за Инфективната клиника со желби за добро започнување на годината и завршување на пандемијата

Сара Фешн со донација за Инфективната клиника со желби за добро започнување на годината и завршување на пандемијата

Нова можност за секого-Направи трансфер од друг универзитет и стани дел од Лондон Метрополитен во Скопје

Нова можност за секого-Направи трансфер од друг универзитет и стани дел од Лондон Метрополитен во Скопје

Во тек е запишување на Академијата за Employer Branding, на ВИТА ИНСТИТУТ

Во тек е запишување на Академијата за Employer Branding, на ВИТА ИНСТИТУТ

„Зелена машина“ на Брако ја чистеше Белата куќа пред инаугурацијата на Бајден

„Зелена машина“ на Брако ја чистеше Белата куќа пред инаугурацијата на Бајден

Samsung ги претстави најновите иновации во полето на греењето, ладењето и климатизацијата

Samsung ги претстави најновите иновации во полето на греењето, ладењето и климатизацијата

Македонската вода Пелистерка на повеќе од 20 светски пазари

Македонската вода Пелистерка на повеќе од 20 светски пазари