16 Јули, 2019
0.0299

Повеќето милијардери пред да се збогатат се занимавале со оваа работа

Објавено во: Финансии 09 Мај, 2019

Повеќето милијардери пред да се збогатат се занимавале со продажба. 

Истражувањата покажа дека пред да почнат да се богатат, повеќето се занимавале со ова занимање. 

Двајца од троја милијардери утврдиле дека продажбата им помогнала да стекнат вештини со кои подоцна стекнале богатство. 

Еден од испитаниците одговорил дека за 70% од успехот тој треба да се заблагодари на продажбата. 

Во овој сектор работеле и актери како Џони Деп, Џенифер Анистон и други. Пред да почнат со актерската кариера, тие продавале телефони. 

Можеби ќе ве интересира

ДУИ бара од Заев да ја стави Бежовска за министер

ДУИ бара од Заев да ја стави Бежовска за министер

Поради Германците во овој српски град скокнаа цените на становите

Поради Германците во овој српски град скокнаа цените на становите

Анѓушев на средба со ММФ: Економијата расте, невработеноста опаѓа

Анѓушев на средба со ММФ: Економијата расте, невработеноста опаѓа

Мали даноци - големи неданочни и парафискални давачки

Мали даноци - големи неданочни и парафискални давачки

Аргир реименуван за директор на НЛБ Банка

Аргир реименуван за директор на НЛБ Банка

ЕУ и за Бугарија ќе одлучува во октомври

ЕУ и за Бугарија ќе одлучува во октомври

За собарките од Филипини нудат 650 евра и бесплатен aвионски билет

За собарките од Филипини нудат 650 евра и бесплатен aвионски билет

Ова е најскапиот град на светот за странци

Ова е најскапиот град на светот за странци

Поради високите плати ова е земја од соништата

Поради високите плати ова е земја од соништата