20 Јануари, 2020
0.0223

Премиерот Заев се исплашил за својот живот за време на собраниските насилства

Објавено во: Македонија 11 Ноември, 2019

Имав страв дека ќе ми заврши животот, рече премиерот Зоран Заев, кој денеска во Кривичниот суд сведочеше за настаните од 27-ми април во Собранието, како оштетен во кривичната постапка.

„Имав страв дека ќе ми заврши животот. Чувство кое никогаш дотогаш не сум го имал“, рече премиерот Заев.

Обвинет за насилство е Илија Петрушевски, кој сега, а и во времето на насилствата во Собранието, работи во затворот во Идризово, односно во државна служба.

Петрушевски е обвинет дека сторил дело насилство за време на инцидентите на крвавиот четврток, а претходно е осудуван за тешка телесна повреда.

А пред премиерот Заев да дојде во Кривичниот суд, тука околу еден час стоеше неговото обезбедување.

Можеби ќе ве интересира

Триесет и тригодишник загинал откако автомобилот во кој се возел излетал од коловозот

Триесет и тригодишник загинал откако автомобилот во кој се возел излетал од коловозот

Одложени „ТНТ“, „Тендери“ и „Рекет“

Одложени „ТНТ“, „Тендери“ и „Рекет“

Заев ги договара, ама сакал и да растовари осуммината независни пратеници

Заев ги договара, ама сакал и да растовари осуммината независни пратеници

БУГАРСКО ОБВИНИТЕЛСТВО - отпадот не бил опасен, но имало железо, хартија и текстил

БУГАРСКО ОБВИНИТЕЛСТВО - отпадот не бил опасен, но имало железо, хартија и текстил

Се разболеа адвокатите на Катица Јанева

Се разболеа адвокатите на Катица Јанева

УТРИНСКИ ФОКУС: Граѓани може да бидат долгорочно оштетени оти ќе имаат помала пензија од реално заслужената

УТРИНСКИ ФОКУС: Граѓани може да бидат долгорочно оштетени оти ќе имаат помала пензија од реално заслужената

КОГА ПОПОТ МНОГУ ЌЕ СЕ ИЗНЕРВИРА - и ќе рече „Вие сте багра народ“

КОГА ПОПОТ МНОГУ ЌЕ СЕ ИЗНЕРВИРА - и ќе рече „Вие сте багра народ“

Петровска: Непознато лице сакало да запали полициско возило и започнало престрелка

Петровска: Непознато лице сакало да запали полициско возило и започнало престрелка

Лиле Стефанова денеска ќе сведочи за „Рекет“

Лиле Стефанова денеска ќе сведочи за „Рекет“