25 Септември, 2022
0.0402

ПРОНАЈДЕН Е МРТОВ НОВИНАРОТ КОЈ ОТКРИ АФЕРА НА БИЛ КЛИНТОН: Безживотното тело е откриено во неговиот стан во Алабама

Објавено во: Свет 13 Јуни, 2021

Добивај вести на Viber

Американскиот новинар и репортер на Еј-Би-Си Њуз, Кристофер Сајн (45), кој стана познат на јавноста во САД откако ја откри аферата во 2016 година, односно тајната средба меѓу поранешниот американски претседател Бил Клинтон и поранешната државна обвинителка, Лорета Линч е пронајден мртов во неговиот стан во Алабама.

Според полицијата од градот Хувер, Сајн, кој е татко на три деца, поранешен фудбалер на локалниот тим и искусен новинар, најверојатно извршил самоубиство, што сепак предизвика медиумски шпекулации ширум светот дека нешто друго се крие зад неговата смрт, бидејќи нему опасно му замеруваше моќното семејство Клинтон. Така, британскиот весник Дејли Меил во насловот стави наводници на зборовите: „извршил самоубиство, додека другите потсетуваа на низа други мистериозни смртни случаи на луѓе кои на некој начин имаа некаква поврзаност со семејството Клинтон.

Во 2016 година, среде кампањата за претседателските избори кога Хилари Клинтон изгуби од Доналд Трамп, Сајн откри дека Бил Клинтон тајно се сретнал со обвинителката Линч во неговиот приватен авион на аеродромот во Феникс за да разговара за истрагата против поранешниот државен секретар на САД.

Откако Сајн го откри скандалот, и Клинтон и Линч тврдеа дека се сретнале на приватен разговор, бидејќи и онака се дружеле приватно


Можеби ќе ве интересира

КОЈ СЕ „ПУКА“ НА МЕСТОТО НА ПУТИН - ОСУМ КАНДИДАТИ: Меѓу нив политичари, генерал, банкар и затвореник

КОЈ СЕ „ПУКА“ НА МЕСТОТО НА ПУТИН - ОСУМ КАНДИДАТИ: Меѓу нив политичари, генерал, банкар и затвореник

САКААТ ДА ЈА УНИШТАТ НАШАТА ЗЕМЈА, ОПСЕГОТ НА РУСОФОБИЈАТА ИМА ГРОТЕСКНИ РАЗМЕРИ - Лавров во ОН жестоко ги нападна САД и Западот

САКААТ ДА ЈА УНИШТАТ НАШАТА ЗЕМЈА, ОПСЕГОТ НА РУСОФОБИЈАТА ИМА ГРОТЕСКНИ РАЗМЕРИ - Лавров во ОН жестоко ги нападна САД и Западот

ОВА Е ВЕЧНОТО ПОЧИВАЛИШТЕ НА ЕЛИЗАБЕТА ВТОРА - кралското семејство објави фотографија

ОВА Е ВЕЧНОТО ПОЧИВАЛИШТЕ НА ЕЛИЗАБЕТА ВТОРА - кралското семејство објави фотографија

(ВИДЕО) Украинците објавија снимка од рушење на руски хеликоптер Ka-52 со стингер

(ВИДЕО) Украинците објавија снимка од рушење на руски хеликоптер Ka-52 со стингер

ПРЕДВИДУВААТ КРАЈ НА СВЕТОТ - студија на Оксфорд за вештачката интелигенција ја замрзнува крвта во вените

ПРЕДВИДУВААТ КРАЈ НА СВЕТОТ - студија на Оксфорд за вештачката интелигенција ја замрзнува крвта во вените

ПИЈАНИ, БЕСНИ И СТАРИ: ОПШТ ХАОС ЗА ВРЕМЕ НА МОБИЛИЗАЦИЈАТА ВО РУСИЈА - социјалните мрежи вријат од снимки

ПИЈАНИ, БЕСНИ И СТАРИ: ОПШТ ХАОС ЗА ВРЕМЕ НА МОБИЛИЗАЦИЈАТА ВО РУСИЈА - социјалните мрежи вријат од снимки

ТЕШКО ТОЈ ШТО НЕМА ДА СЕ МОБИЛИЗИРА: Путин ќе ги казнува со казни и до 10 години затвор

ТЕШКО ТОЈ ШТО НЕМА ДА СЕ МОБИЛИЗИРА: Путин ќе ги казнува со казни и до 10 години затвор

ЗЕМЈАТА ГОРИ: папата Франциск го повика светот да ги отфрли фосилните горива

ЗЕМЈАТА ГОРИ: папата Франциск го повика светот да ги отфрли фосилните горива

КИДНАПИРАНИ, ТЕПАНИ И ПОНИЖЕНИ:Исповед на робинка од харемот на Гадафи

КИДНАПИРАНИ, ТЕПАНИ И ПОНИЖЕНИ:Исповед на робинка од харемот на Гадафи