19 Јануари, 2021
0.0181

Се самоуби телохранителот на Владимир Путин

Објавено во: Свет 30 Ноември, 2020

Пукање имаше во Кремљ, а се убил телохранителот на рускиот претседател Владимир Путин. 

Службеник задолжен за безбедноста на рускиот претседател Владимир Путин, извршил самоубиство.

Вработениот во 5-от оддел на Федералната служба за безбедност на Русија, Михаил Захаров извршил самоубиство во текот на работното време.

Москоу тајмс, повикувајќи се на извори од социјалната мрежа Телеграм, истакнува дека каналот кој ја објави веста за самоубиството на Захаров се смета за близок до безбедносните и разузнавачките агенции. Станува збор за млад човек. 

Можеби ќе ве интересира

Поради страв од коронавирусот, човек три месеци живеел на аеродром

Поради страв од коронавирусот, човек три месеци живеел на аеродром

Или карантин или бегалски камп - Германија со строги мерки

Или карантин или бегалски камп - Германија со строги мерки

ДИЛЕМА ЗА ЕКСПЕРТИТЕ: Коронавирусот откриен во сладолед во Кина

ДИЛЕМА ЗА ЕКСПЕРТИТЕ: Коронавирусот откриен во сладолед во Кина

За да одат на село им треба негативен корона тест

За да одат на село им треба негативен корона тест

ВО ЛОНДОН ЌЕ МОЖАТ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ 24 ЧАСА - нов план за да се заштитат најранливите

ВО ЛОНДОН ЌЕ МОЖАТ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ 24 ЧАСА - нов план за да се заштитат најранливите

Непозната состојбата на Навални: На адвокатите не им било дозволено да го видат

Непозната состојбата на Навални: На адвокатите не им било дозволено да го видат

НЕ САМО ШТО ЈА ПОБЕДИЈА КОРОНАТА, ТУКУ ЈА ВИВНАА И ЕКОНОМИЈАТА - кинескиот БДП порасна за 6,5 отсто во четвртиот квартал

НЕ САМО ШТО ЈА ПОБЕДИЈА КОРОНАТА, ТУКУ ЈА ВИВНАА И ЕКОНОМИЈАТА - кинескиот БДП порасна за 6,5 отсто во четвртиот квартал

САМО ШТО СТИГНА ВО МОСКВА ГО УПАСИЈА: Рускиот опозициски лидер Навални приведен на аеродромот во Москва

САМО ШТО СТИГНА ВО МОСКВА ГО УПАСИЈА: Рускиот опозициски лидер Навални приведен на аеродромот во Москва

ЕВРОПА ГИ ЗАСИЛУВА КАРАНТИНСКИТЕ МЕРКИ: Жестоки протести во Холандија и Австрија

ЕВРОПА ГИ ЗАСИЛУВА КАРАНТИНСКИТЕ МЕРКИ: Жестоки протести во Холандија и Австрија