25 Март, 2018
0.0717

СЕМЕЈСТВОТО ТРАМП ВО ШОК: Порно ѕвездата Сторми Даниелс сака да ги врати парите кои ги добила за молчење

Објавено во: Свет 13 Март, 2018

Повторно скандал со претседателот на САД, Донал Трамп кој овој пат малку пвеќе ги загрижи сите од неговото семејство.

Ѕвездата на филмови за возрасни Сторми Даниелс сака да ги врати парите кои ги добила за молчење, во врска со својот однос со американскиот претседател Доналд Трамп и во јавноста да ги изнесе сите детали од нивната љубовна афера.

Таа понудила да му ја врати сумата од 130.000 долари назад на адвокатот на Трамп, кој и ги дал тие пари во замена за молк, за во јавноста отворено да може да зборува околу својот однос со Трамп и да објави текстуални пораки кои тие меѓусебно си ги разменувале, како и фотографии и видео содржина, пренесуваат американските медиуми.

И покрај тоа што оваа афера се случила многу оддамна, во периодот кога Меланија го родила синот Барон, случајот стана актуелен дури изминативе неколку месеци.

Ситуацијата сега, како што може да се каже, и станала досадна и на самата порно ѕвезда.

Сторми Даниелс, во писмо во кое нејзиниот адвокат Мајл Авенати му го испратил лично на адвокатот на Трамп, пишува дека до петок 16 март таа ќе ги врати сите пари на сметката на претседателот, а дека во замена за тоа конечно слободно ќе може да зборува за аферата, но и за неговите обиди да ја замолчи.

Во меѓувреме, од Белата куќа ги демантираат сите наводи за врската меѓу претседателот Трамп и порно-актерката Сторми Даниелс.

Што ќе се случи, останува да видиме.


Можеби ќе ве интересира

Герасимов: Насекаде имаме ракетни системи со голем дострел

Герасимов: Насекаде имаме ракетни системи со голем дострел

Судири со полицијата на протестите во Каталонија

Судири со полицијата на протестите во Каталонија

Видео: Марс или руски Сочи?

Видео: Марс или руски Сочи?

(ВИДЕО+ФОТО) НОВИ СУДИРИ ВО КАТАЛОНИЈА: Има над 20 повредени

(ВИДЕО+ФОТО) НОВИ СУДИРИ ВО КАТАЛОНИЈА: Има над 20 повредени

ПОЧИНА ПОЛИЦАЕЦОТ ХЕРОЈ: Го даде животот за да ги спаси заложниците

ПОЧИНА ПОЛИЦАЕЦОТ ХЕРОЈ: Го даде животот за да ги спаси заложниците

СЕ БАРА ДА УПЛАТАТ И ПАРИ: Шпанија ќе им суди на 25 каталонски сепратисти

СЕ БАРА ДА УПЛАТАТ И ПАРИ: Шпанија ќе им суди на 25 каталонски сепратисти

Експлозија во Авганистан, најмалку 15 лица загинати

Експлозија во Авганистан, најмалку 15 лица загинати

(ВИДЕО) Возел на автопат без едно тркало додека полиција не го сопрела

(ВИДЕО) Возел на автопат без едно тркало додека полиција не го сопрела

(ВИДЕО) ОВА ГИ ЗАЧУДИ ЕКСПЕРТИТЕ: 150 китови се насукаа на плажа

(ВИДЕО) ОВА ГИ ЗАЧУДИ ЕКСПЕРТИТЕ: 150 китови се насукаа на плажа