22 Септември, 2018
0.2973
    ALK 8001    -0.04%     BESK 10100    0%     CEVI 1000    0%     GRNT 820    0%     KMB 5174.73    0.16%     MPOL 314    0%     MPT 47013    -1.53%     OHB 6600    0.79%     OKTA 4296.07    0.92%     RZTK 526    0%     RZUS 108    0%     STB 1115    0.54%     STBP 1158    0.73%     TNB 14007.94    0.06%     TTK 1135    -0.03%     UNI 2307.38    -0.99%

СЕМЕЈСТВОТО ТРАМП ВО ШОК: Порно ѕвездата Сторми Даниелс сака да ги врати парите кои ги добила за молчење

Објавено во: Свет 13 Март, 2018

Повторно скандал со претседателот на САД, Донал Трамп кој овој пат малку пвеќе ги загрижи сите од неговото семејство.

Ѕвездата на филмови за возрасни Сторми Даниелс сака да ги врати парите кои ги добила за молчење, во врска со својот однос со американскиот претседател Доналд Трамп и во јавноста да ги изнесе сите детали од нивната љубовна афера.

Таа понудила да му ја врати сумата од 130.000 долари назад на адвокатот на Трамп, кој и ги дал тие пари во замена за молк, за во јавноста отворено да може да зборува околу својот однос со Трамп и да објави текстуални пораки кои тие меѓусебно си ги разменувале, како и фотографии и видео содржина, пренесуваат американските медиуми.

И покрај тоа што оваа афера се случила многу оддамна, во периодот кога Меланија го родила синот Барон, случајот стана актуелен дури изминативе неколку месеци.

Ситуацијата сега, како што може да се каже, и станала досадна и на самата порно ѕвезда.

Сторми Даниелс, во писмо во кое нејзиниот адвокат Мајл Авенати му го испратил лично на адвокатот на Трамп, пишува дека до петок 16 март таа ќе ги врати сите пари на сметката на претседателот, а дека во замена за тоа конечно слободно ќе може да зборува за аферата, но и за неговите обиди да ја замолчи.

Во меѓувреме, од Белата куќа ги демантираат сите наводи за врската меѓу претседателот Трамп и порно-актерката Сторми Даниелс.

Што ќе се случи, останува да видиме.


Можеби ќе ве интересира

Официјално: Огромна бројка загинати од ураганот Флоренс во САД

Официјално: Огромна бројка загинати од ураганот Флоренс во САД

ТУРИСТИ НЕ СЕ ОПУШТАЈТЕ: Оваа грешка ќе ви го „олесни“ џебот за 500 евра

ТУРИСТИ НЕ СЕ ОПУШТАЈТЕ: Оваа грешка ќе ви го „олесни“ џебот за 500 евра

Три референдуми овој викенд во Швајцарија за прашања кои „не значат живот“

Три референдуми овој викенд во Швајцарија за прашања кои „не значат живот“

НЕОБИЧЕН ПОДАРОК: Што му даде Ким на својот јужнокорејски колега?

НЕОБИЧЕН ПОДАРОК: Што му даде Ким на својот јужнокорејски колега?

(ВИДЕО) Путин пука со снајпер

(ВИДЕО) Путин пука со снајпер

Курц има џокер во Египет и ја спасува Европа од емигрантска наезда

Курц има џокер во Египет и ја спасува Европа од емигрантска наезда

(ВИДЕО) СМРТОНОСНА БУРА БЕСНЕЕ ВО ЕВРОПА: Двајца загинати, илјадници без струја

(ВИДЕО) СМРТОНОСНА БУРА БЕСНЕЕ ВО ЕВРОПА: Двајца загинати, илјадници без струја

БУРА ВО ЕВРОПСКА ЗЕМЈА: Загина туристка и маж врз кој паднало дрво

БУРА ВО ЕВРОПСКА ЗЕМЈА: Загина туристка и маж врз кој паднало дрво

(ВИДЕО) ОВА ЌЕ ВЕ НАСМЕЕ ДО СОЛЗИ: Сигурно некогаш сте биле во слична ситуација

(ВИДЕО) ОВА ЌЕ ВЕ НАСМЕЕ ДО СОЛЗИ: Сигурно некогаш сте биле во слична ситуација