21 Април, 2018
0.0615

Што прават пред да си легнат најбогатите и најуспешните луѓе во светот?

Објавено во: Стил 09 Октомври, 2017

Како успешните луѓе се одмораат по напорна работа и тежок ден? Некои едноставно не го прават тоа - тие работат напорно дури и навечер и ретко спијат. Но, ова воопшто не е продуктивно и корисно. Тоа е многу подобро за една личност да има рутина што му овозможува да ја намали тензијата. Еве што прават некои од најпознатите светски познати личности.

Британскиот милијардер Ричард Бренсон мора да ги поминува вечерите во разговори со роднини, роднини и пријатели. Обично легнува околу 11 часот, бидејќи многу го цени неговиот сон.

Извршниот директор на Facebook, Марк Зукерберг си игра со децата Макс и Оугст и ги заспива. Вечерта ја завршува со традиционалната еврејска молитва.

Неговата колешка на социјалната мрежа Шерил Сандберг пак се одмора со гледање на "лоша телевизија" по нејзини сопствени зборови. Исто така, го исклучува својот телефон во вечерните часови.

Ако мислите дека најбогатиот човек во светот не работи дома, се лажете. Секоја вечер Бил Гејтс ги брише садовите, потоа чита околу еден час и оди на спиење.

Првата ќерка на САД Иванка Трамп си дозволува лежерна вечера со паста и чаша вино, но потоа нејзиното времет е посветено на одговарање на пораки.

Извршниот директор на Google, Сандер Пичаи , вели дека рамнотежата помеѓу работата и приватниот живот му е многу важна. Затоа неговите вечери се целосно посветени на семејството.

Легендарниот ТВ-домаќин, Опра Винфри, е обожавател на медитација и ја користи секоја вечер за да ги намали тензиите и да го смири умот.

Можеби ќе ве интересира

Колку ќе заработува Роналдо со новиот договор

Колку ќе заработува Роналдо со новиот договор

Чуден експеримент за откажување од цигари

Чуден експеримент за откажување од цигари

Интервју со спец. д-р Тина Темелковска: Стигмата како непотребна бариера за заштита на менталното здравје

Интервју со спец. д-р Тина Темелковска: Стигмата како непотребна бариера за заштита на менталното здравје

Во Градски парк се одбележува Европска недела на имунизација

Во Градски парк се одбележува Европска недела на имунизација

Со ова заштедија 800 години во работни часови

Со ова заштедија 800 години во работни часови

Древните лекари со масло од роза лечеле над 20 болести!

Древните лекари со масло од роза лечеле над 20 болести!

Роџер Вотерс не сака да работи за „Белите Шлемови“

Роџер Вотерс не сака да работи за „Белите Шлемови“

Само една чашка алкохол дневно може да го скрати животот

Само една чашка алкохол дневно може да го скрати животот

Идеален за мини викенд патување: Ова е најевтинитот европски град!

Идеален за мини викенд патување: Ова е најевтинитот европски град!