20 Јули, 2019
0.0196

СНЕГОТ СОЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ ВО СРБИЈА: Премрзна маж, а имаше и страшна сообраќајка

Објавено во: Балкан 10 Јануари, 2019

Жител на Бродарево, каде патиштата се завеани, случајно во текот на денот во снегот пронашол премрзнат маж,  но не успеал да го спаси. Никој до него не можел да се пробие низ снегот. 

Бајко Гојак, жител на Бродарево вели дека несреќниот човек го забележал додека лежи крај патот целосно покриен со снег, дека дава знаци на живот, но не може сам да му помогне, а дека надлежните служби не се во можност да излезат на терен поради завеаните патишта.

26 годишно машко лице загина, а жена на возраст од 25 години, која била во поодмина бременост, е тешко повредена во сообраќајната несреќа која утринава се случила на патот Крушевац – Ѓунис.

Се судриле автобус на крушевскиот „Југопревоз“ и автомобил „фиат пунто“, при што возачот на автомобилот загинал на лице место, а жената која била во поодмината брменост, која била во автомобилот со него, транспортирана е во болница, каде е породена со царски рез.

Поради сомнеж дека возачот на автобусот извршил кривично дело, тешко дело против безбедноста  на јавниот сообраќај, на возачот одредено му е задржување од 48 часа.

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ: Повреден турист, трудница префрлена во болница, срушени фасади

(ВИДЕО) ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ: Повреден турист, трудница префрлена во болница, срушени фасади

По силниот земјотрес уште осум потреси близу Атина

По силниот земјотрес уште осум потреси близу Атина

ПОПЛАВИ ВО ТУРЦИЈА: Се трага по седум луѓе, меѓу кои има и четири деца

ПОПЛАВИ ВО ТУРЦИЈА: Се трага по седум луѓе, меѓу кои има и четири деца

ОДИ ВО ХАГ: Харадинај повеќе не е премиер на Косово

ОДИ ВО ХАГ: Харадинај повеќе не е премиер на Косово

(ВИДЕО) Десетина луѓе биле заглавени во лифтови, еве како се тресеше Aтина

(ВИДЕО) Десетина луѓе биле заглавени во лифтови, еве како се тресеше Aтина

Силен земјотрес ја погоди Атина

Силен земјотрес ја погоди Атина

Цени од кои „боли“ глава

Цени од кои „боли“ глава

Ограбени Срби повикуваат на претпазливост во Грција

Ограбени Срби повикуваат на претпазливост во Грција

Жена од Албанија и маж од Турција тргувале со органи во Косово

Жена од Албанија и маж од Турција тргувале со органи во Косово