21 Јануари, 2019
0.3063
    ALK 8300.96    -1.19%     GRNT 825    -1.05%     KJUBI 1543    -2.96%     KMB 5320    -0.58%     MPT 50000    -0.09%     MTUR 5050    -0.98%     OHB 6599.5    -0.01%     OKTA 4500    0%     RZLV 73    2.82%     STB 1244.42    -1.55%     STIL 118    -7.09%     TEL 302    0%     TNB 14989.86    -0.01%     UNI 2145    2.97%

СНЕГОТ СОЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ ВО СРБИЈА: Премрзна маж, а имаше и страшна сообраќајка

Објавено во: Балкан 10 Јануари, 2019

Жител на Бродарево, каде патиштата се завеани, случајно во текот на денот во снегот пронашол премрзнат маж,  но не успеал да го спаси. Никој до него не можел да се пробие низ снегот. 

Бајко Гојак, жител на Бродарево вели дека несреќниот човек го забележал додека лежи крај патот целосно покриен со снег, дека дава знаци на живот, но не може сам да му помогне, а дека надлежните служби не се во можност да излезат на терен поради завеаните патишта.

26 годишно машко лице загина, а жена на возраст од 25 години, која била во поодмина бременост, е тешко повредена во сообраќајната несреќа која утринава се случила на патот Крушевац – Ѓунис.

Се судриле автобус на крушевскиот „Југопревоз“ и автомобил „фиат пунто“, при што возачот на автомобилот загинал на лице место, а жената која била во поодмината брменост, која била во автомобилот со него, транспортирана е во болница, каде е породена со царски рез.

Поради сомнеж дека возачот на автобусот извршил кривично дело, тешко дело против безбедноста  на јавниот сообраќај, на возачот одредено му е задржување од 48 часа.

Можеби ќе ве интересира

За Ципрас ратификацијата на Договорот од Преспа е патриотска должност

За Ципрас ратификацијата на Договорот од Преспа е патриотска должност

Најпотресен момент на Водици: Јована го победи ракот, па доплива до светиот крст-ги расплака сите!

Најпотресен момент на Водици: Јована го победи ракот, па доплива до светиот крст-ги расплака сите!

(ВИДЕО) Хрватски пензионер објасни кој е најдобар лек против грип, од неговата порака за пензионери ќе се смеете цел ден

(ВИДЕО) Хрватски пензионер објасни кој е најдобар лек против грип, од неговата порака за пензионери ќе се смеете цел ден

Колку е максималната казна затвор во земјите на Балканот?Македонија меѓу оние кои имаат доживотна

Колку е максималната казна затвор во земјите на Балканот?Македонија меѓу оние кои имаат доживотна

Протести дури и во Преспа против Спогодбата

Протести дури и во Преспа против Спогодбата

По седум години пауза екс албански политичар се враќа на сцена

По седум години пауза екс албански политичар се враќа на сцена

(ВИДЕО) СНЕЖНО НЕВРЕМЕ ГО ПОГОДИ КОТОР: Паѓал град колку лешник

(ВИДЕО) СНЕЖНО НЕВРЕМЕ ГО ПОГОДИ КОТОР: Паѓал град колку лешник

(ВИДЕО) Дачиќ му испеа две песни на Путин

(ВИДЕО) Дачиќ му испеа две песни на Путин

Нема ни вода, ни струја, пешачи по 3 км до училиштето, но ги има сите петки

Нема ни вода, ни струја, пешачи по 3 км до училиштето, но ги има сите петки