21 Февруари, 2020
0.0179

Со Коби загина и неговата ќерка, Трамп вели - загубата на легендата е ужасна вест

Објавено во: Свет 26 Јануари, 2020

По смртта на Коби Брајант се огласи и американскиот претседател Доналд Трамп со твитер порака. 

„Извештаите дека кошаркарската величина Коби Брајант и уште тројца загинале во хеликоптерска несреќа во Калифорнија. Тоа е ужасна вест!"

За голема жал, со Коби заедно во хеликоптерот била и неговата 13 годишна ќерка, Џиана Марија Онор, која исто така почина во несреќата.

Тие биле на пат кон академијата Мамба за кошаркарска практика кога се случила несреќата. 

Смртта на петте лица е потврдена.

Фото TMZ

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Украинци евакуирани од Вухан дома пречекани со камења

(ВИДЕО) Украинци евакуирани од Вухан дома пречекани со камења

(ВИДЕО) ЖЕНА ГО НАПАДНА ПУТИН: Го праша како може да се живее со 157 евра?

(ВИДЕО) ЖЕНА ГО НАПАДНА ПУТИН: Го праша како може да се живее со 157 евра?

ДЕТАЛИ ОД ЛОНДОН: Верниците му се спротивставиле на напаѓачот

ДЕТАЛИ ОД ЛОНДОН: Верниците му се спротивставиле на напаѓачот

Напад во џамија во Лондон - избоден човекот кој ја водел молитвата

Напад во џамија во Лондон - избоден човекот кој ја водел молитвата

НАСТРАДАА БАЛКАНЦИ: Убиени се во нападите во Германија

НАСТРАДАА БАЛКАНЦИ: Убиени се во нападите во Германија

ЕКСТРЕМИЗМОТ Е УШТЕ ЖИВ - што напишал убиецот во прошталното писмо

ЕКСТРЕМИЗМОТ Е УШТЕ ЖИВ - што напишал убиецот во прошталното писмо

(ВИДЕО+ФОТО) КРВОПРОЛЕВАЊЕ ВО ГЕРМАНИЈА - СЕ пукало на девет локации, деветмина загинати

(ВИДЕО+ФОТО) КРВОПРОЛЕВАЊЕ ВО ГЕРМАНИЈА - СЕ пукало на девет локации, деветмина загинати

(ВИДЕО) МОСКВА СЕ ПРОТИВИ: Една земја се закани дека ќе интервенира во Сирија

(ВИДЕО) МОСКВА СЕ ПРОТИВИ: Една земја се закани дека ќе интервенира во Сирија

ЖРТВИ НА КОРОНАВИРУС: Починаа двајца луѓе во Иран

ЖРТВИ НА КОРОНАВИРУС: Починаа двајца луѓе во Иран