18 Мај, 2021
0.0252

СО ОВР КАВАДАРЦИ ЌЕ РАКОВОДИ ЖЕНА - Благица Кицева е новата началничка на одделението

Објавено во: Македонија 10 Април, 2021

Одделението за внатрешни работи во Кавадарци, наместо началник како вообичаено, доби жена на челната позиција.

На чело на ОВР Кавадарци доаѓа Благица Кицева, која досега била инспектор за превенција во ОВР Кавадарци.

Веста за поставувањето на Кицева ја објави Магдалена Несторовска, државен секретар во Министерството за внатрешни работи.

„Денес, министерот Оливер Спасовски постави жена, за началничка на ОВР Кавадарци.

Честитки за Благица Кицева, новата началничка!

Бројот на жени на високи оперативни позиции во македонската полиција, се зголемува!!“, напиша Несторовска на својоѕ фејсбук профил.

Можеби ќе ве интересира

Вчера имало две групни тепачки во Скопје

Вчера имало две групни тепачки во Скопје

Грција и Бугарија имаат најголем интерес нашата европска приказна да успее, вели Димитров

Грција и Бугарија имаат најголем интерес нашата европска приказна да успее, вели Димитров

Заев повторно патува во Брисел - со кого ќе се сретне?

Заев повторно патува во Брисел - со кого ќе се сретне?

Зошто Пендаровски се вакцинираше во Куманово?

Зошто Пендаровски се вакцинираше во Куманово?

Двајца починаа од коронавирусот, има и 83 нови случаи

Двајца починаа од коронавирусот, има и 83 нови случаи

Милановиќ ја брани Македонија, Џамбаски му порача да не се меша во внатрешните работи на Бугарија

Милановиќ ја брани Македонија, Џамбаски му порача да не се меша во внатрешните работи на Бугарија

Се однесувал несоодветно: Македонија прогласи руски дипломат за персона нон грата

Се однесувал несоодветно: Македонија прогласи руски дипломат за персона нон грата

ДЕСКОСКА, РЕМЕНСКИ, КИРАЦОВСКИ, ТАНАСОСКИ - беа на високи позиции, сега веќе не се дел од партиските органи

ДЕСКОСКА, РЕМЕНСКИ, КИРАЦОВСКИ, ТАНАСОСКИ - беа на високи позиции, сега веќе не се дел од партиските органи

Вчера се вакцинирале 9.721 граѓани: Во Македонија вкупно се дадени 207.219 дози вакцини

Вчера се вакцинирале 9.721 граѓани: Во Македонија вкупно се дадени 207.219 дози вакцини