19 Септември, 2020
0.0517

Тунижанка се породи на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград

Објавено во: Балкан 02 Август, 2020

Тунижанка се породи на белградскиот аеродром. 

Државјанка од Тунис роди здраво машко бебе на белградскиот аеродром „Никола Тесла“, пренесе денеска Српската радио и телевизија (РТС).

Лекарката Даниела Јевтиќ од службата за брза помош изјави за РТС дека пораѓањето започнало на улица, а за само 10 минути завршило во зградата на аеродромот во Белград.

Жената од Тунис родила здраво момче по име Адам. 

„Тимот од аеродромот, докторот и техничарот направија сè, така што ние само го зедовме бебето и ги однесовме во болница. Им посакуваме се најдобро“, рече таа.

Се работи за жена на возраст од 32 години, која на аеродромот пристигнала со својот сопруг за да пречекаат некого. 

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) ОШТЕТЕНИ ОБЈЕКТИ НА КРИТ: Земјотресот создаде хаос

(ВИДЕО) ОШТЕТЕНИ ОБЈЕКТИ НА КРИТ: Земјотресот создаде хаос

Силен земјотрес ја стресе Грција

Силен земјотрес ја стресе Грција

При налетот на ураганот, град во Грција урна рекорд

При налетот на ураганот, град во Грција урна рекорд

(ФОТО+ВИДЕО) УРАГАН ВО ГРЦИЈА: Грците се засолнуваат, ќе дуваат ветрови со брзина над 200 км на час

(ФОТО+ВИДЕО) УРАГАН ВО ГРЦИЈА: Грците се засолнуваат, ќе дуваат ветрови со брзина над 200 км на час

Уште една лекарка тврди дека коронавирусот е создаден во лабораторија

Уште една лекарка тврди дека коронавирусот е создаден во лабораторија

Србите на анкета одговорија дека Грците им се најдобри пријатели

Србите на анкета одговорија дека Грците им се најдобри пријатели

Kоја земја од регионот има најмногу починати и заразени од коронавирусот?

Kоја земја од регионот има најмногу починати и заразени од коронавирусот?

ВАЖИ ОД УТРЕ ПО 18 ЧАСОТ: Србија воведува нова мерка за сите кои се враќаат од странство

ВАЖИ ОД УТРЕ ПО 18 ЧАСОТ: Србија воведува нова мерка за сите кои се враќаат од странство

Турција започна со тестирање на кинеската вакцина, волонтираат претежно медицински работници

Турција започна со тестирање на кинеската вакцина, волонтираат претежно медицински работници