18 Август, 2019
0.0176

(ВИДЕО) ДРАМА НА СИЦИЛИЈА: Вулканот Етна исфрлаше лава, затвори два аеродроми

Објавено во: Свет 21 Јули, 2019


Вулканот Етна се разбуди, исфрлаше оган и очигледно лава.

Поради ерупцијата на Етна беше прекинат воздушниот сообраќај, сите летови на блиските два аеродроми во Катанија беа откажани, или со одложување.

Локалните власти ги предупредија патниците за одложувањата.

Според италијанскиот институт за геофизика и вулканологија вулканот почнал со ерупција доцна во петок вечерта.

Властите очекуваат наскоро воздушниот сообраќај да се врати во нормала

Инаку, Етна е најголемиот вулкан во Европа.Можеби ќе ве интересира

ВИСТИНСКО ЧУДО ЈА СПАСИЛО: Жена преживеа пад од падобран од 1500 метри во Канада

ВИСТИНСКО ЧУДО ЈА СПАСИЛО: Жена преживеа пад од падобран од 1500 метри во Канада

Иран произведе сопствен ракетен систем

Иран произведе сопствен ракетен систем

(ВИДЕО) Најмалку 100 повредени на индискиот фестивал „Багвал“

(ВИДЕО) Најмалку 100 повредени на индискиот фестивал „Багвал“

Му се потсмеваат, но Трамп сака да го купи Гренланд

Му се потсмеваат, но Трамп сака да го купи Гренланд

Пирати нападнаа брод во Камерун и го киднапираа екипажот

Пирати нападнаа брод во Камерун и го киднапираа екипажот

СЕВЕРНА КОРЕЈА ПОВТОРНО ЛАНСИРАШЕ РАКЕТИ: Шести ракетен тест за еден месец

СЕВЕРНА КОРЕЈА ПОВТОРНО ЛАНСИРАШЕ РАКЕТИ: Шести ракетен тест за еден месец

„Проблематичните“ конгресменки не може да влезат во Иразел: Нетанјаху објасни зошто

„Проблематичните“ конгресменки не може да влезат во Иразел: Нетанјаху објасни зошто

Нови жртви и опасност од разгорување на војна

Нови жртви и опасност од разгорување на војна

РЕКОРД: Светот го преживеа најтоплиот јули

РЕКОРД: Светот го преживеа најтоплиот јули