16 Декември, 2018
0.3050
    ALK 8197.71    -1.16%     FERS 67900    0%     GRNT 800.16    -2.3%     KMB 5024.07    -0.79%     MPT 46679.54    -1.73%     MTUR 4900    0%     OHB 6517    -0.43%     OILK 6000    0%     OKTA 4350    0%     RMDEN12 97.3    0.31%     RMDEN15 96.8    -0.41%     RMDEN16 97    0%     SBT 1950    8.22%     SOLN 170    0%     STB 1281.65    -0.63%     TEL 299.58    -0.14%     TNB 14180    -0.14%     TTK 1270    -0.78%     ZLRB 6170    311.33%

(ВИДЕО-ФОТО) ИЗГОРЕНА ЗЕМЈА ДО ТЕМЕЛ: Се вадат јагленисани тела од ужасните пожари во Калифорнија

Објавено во: Свет 17 Ноември, 2018

Бројот на жртви во катастрофалните пожари кои изминативе недели ја зафатија северна Каролина порасна на 63, додека 630 луѓе се водат како исчезнати, рекол шерифот на Округот Бјут, Кори Хониј.


Во најужасниот пожар во историјата на Калифорнија најмногу настрада градчето Парадајс со 23 000 жители, кој се наоѓа наокоу 280 к северно од Сан Франсиско.

На интернет се објавени снимки од воздух на кои се гледа дека градчето е изгорено скоро до темел.


Како што беше претходно објавено, повеќе од 8 900 куќи и други градежни објекти изгореле до темел во Парадајс и неговата околина, додека за околу 50 000 луѓе во таа област и понатаму се на сила налозите за евакуација.

Огнената стихија продолжува да беснее на Калифорнија каде властите се обидуваат да пронајдат околу 630 лица.


Можеби ќе ве интересира

ЕКСТРЕМНИ ВРЕМЕНСКИ УСЛОВИ: Подгответе се за Ел Нињо-метеоролози предупредија!

ЕКСТРЕМНИ ВРЕМЕНСКИ УСЛОВИ: Подгответе се за Ел Нињо-метеоролози предупредија!

(ВИДЕО ВО ЖИВО) ПАРИЗ ПОД ОПСАДА: „Жолтите елеци“ во судир со полицијата

(ВИДЕО ВО ЖИВО) ПАРИЗ ПОД ОПСАДА: „Жолтите елеци“ во судир со полицијата

Јункер пред Орбан: Не шири лажни вести

Јункер пред Орбан: Не шири лажни вести

(ВИДЕО) Во Шпанија бик нападна девојче во количка, но се случи нешто неочекувано

(ВИДЕО) Во Шпанија бик нападна девојче во количка, но се случи нешто неочекувано

Независни апликации пристапиле до фотографии на скоро седум милиони корисници

Независни апликации пристапиле до фотографии на скоро седум милиони корисници

(ФОТО) Погледнете каков автомобил вози најстарата ќерка на Орбан

(ФОТО) Погледнете каков автомобил вози најстарата ќерка на Орбан

(ВИДЕО) Француската полиција го уби екстремистот од Стразбур

(ВИДЕО) Француската полиција го уби екстремистот од Стразбур

Доаѓа опасниот феномен Ел Нињо: Не очекува најтоплата година во историјата

Доаѓа опасниот феномен Ел Нињо: Не очекува најтоплата година во историјата

Ликвидиран напаѓачот од Стразбур

Ликвидиран напаѓачот од Стразбур