29 Јануари, 2020
0.0161

(ВИДЕО) На остров колку две фудбалски игралишта живеат 1.200 жители

Објавено во: Свет 14 Декември, 2019

Во светот постои мало островче Санта Круз дел Исолта каде 1.200 луѓе живеат без канализација и болница. 

Островот е колку големина на две фудбалски игралишта и едвај е видлив на мапа. Тој се наоѓа во Колумбија, на двочасовно возење со брод од Картагeна.

Ова мало место е идеално за одмор на рибари, а пред повеќе децении островчето немало жители. 

Но, иако нема добри услови за живот, жителите велат дека се среќни. 


Можеби ќе ве интересира

Многу силен земјотрес ги погоди Јамајка, Кајманските острови и Куба

Многу силен земјотрес ги погоди Јамајка, Кајманските острови и Куба

(ВИДЕО) Унгарски полицаец пука додека мигранти се обидуваат да влезат во земјата

(ВИДЕО) Унгарски полицаец пука додека мигранти се обидуваат да влезат во земјата

(ФОТО) СЛИКИ ОД МЕСТОТО НА УЖАСОТ: На ова место загина Коби Брајант

(ФОТО) СЛИКИ ОД МЕСТОТО НА УЖАСОТ: На ова место загина Коби Брајант

„Моја кралице ... те сакам“ - вака и напиша Коби на Ванеса само неколку недели пред несреќата

„Моја кралице ... те сакам“ - вака и напиша Коби на Ванеса само неколку недели пред несреќата

Британија во петок на полноќ истапува од ЕУ

Британија во петок на полноќ истапува од ЕУ

ПОСЛЕДНИОТ ЛЕТ НА КОБИ БРАЈАНТ: Како паднал хеликоптерот и дали мораше така да биде?

ПОСЛЕДНИОТ ЛЕТ НА КОБИ БРАЈАНТ: Како паднал хеликоптерот и дали мораше така да биде?

(ВИДЕО) Порака на надеж во Вухан, градот жариште на коронавирусот

(ВИДЕО) Порака на надеж во Вухан, градот жариште на коронавирусот

ИМА ПОВРЕДЕНИ: Нападната американската амбасада во Ирак

ИМА ПОВРЕДЕНИ: Нападната американската амбасада во Ирак

(ФОТО+ВИДЕО) Луѓе изгореа во пожар што „проголта“ најмалку 35 бродови

(ФОТО+ВИДЕО) Луѓе изгореа во пожар што „проголта“ најмалку 35 бродови