19 Септември, 2020
0.0395

(ВИДЕО) ОВА Е ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Бугарска министерка говори англиски измешан со бугарски јазик

Објавено во: Балкан 02 Август, 2020

Хит стана видеото на бугарската министерка за туризам Маријана Николова, на кое таа говори некој чуден англиски јазик помешан со бугарски.

Татјана Кристи живее во Сан Франциско, Калифорнија, а родена е во Варна, Бугарија. Видеата кои таа ги објавува на Фејсбук достигнуваат и повеќе од 10 илјади прегледи, а имаат повеќе од 3 илјади коментари. Тие се реобјавувани илјадници пати од корисниците на социјалните мрежи.

Кристи својот профил на Фејсбук буквално го има претворено во сатирична веб-страна за бугарската министерка за туризам, Маријана Николова, која го нема совладано добро англискиот јазик. 

Видеото можете да го погледнете тука

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) ОШТЕТЕНИ ОБЈЕКТИ НА КРИТ: Земјотресот создаде хаос

(ВИДЕО) ОШТЕТЕНИ ОБЈЕКТИ НА КРИТ: Земјотресот создаде хаос

Силен земјотрес ја стресе Грција

Силен земјотрес ја стресе Грција

При налетот на ураганот, град во Грција урна рекорд

При налетот на ураганот, град во Грција урна рекорд

(ФОТО+ВИДЕО) УРАГАН ВО ГРЦИЈА: Грците се засолнуваат, ќе дуваат ветрови со брзина над 200 км на час

(ФОТО+ВИДЕО) УРАГАН ВО ГРЦИЈА: Грците се засолнуваат, ќе дуваат ветрови со брзина над 200 км на час

Уште една лекарка тврди дека коронавирусот е создаден во лабораторија

Уште една лекарка тврди дека коронавирусот е создаден во лабораторија

Србите на анкета одговорија дека Грците им се најдобри пријатели

Србите на анкета одговорија дека Грците им се најдобри пријатели

Kоја земја од регионот има најмногу починати и заразени од коронавирусот?

Kоја земја од регионот има најмногу починати и заразени од коронавирусот?

ВАЖИ ОД УТРЕ ПО 18 ЧАСОТ: Србија воведува нова мерка за сите кои се враќаат од странство

ВАЖИ ОД УТРЕ ПО 18 ЧАСОТ: Србија воведува нова мерка за сите кои се враќаат од странство

Турција започна со тестирање на кинеската вакцина, волонтираат претежно медицински работници

Турција започна со тестирање на кинеската вакцина, волонтираат претежно медицински работници