20 Јуни, 2019
0.0355

(ВИДЕО) Пожар зафати нафтени резерви

Објавено во: Свет 05 Јуни, 2019

Пожар денеска изби во објект за складирање на нафтени продукти во пристаништето Шахид Раџа на иранскиот брег на Персискиот залив, соопшти иранската известувачка агенција Ирна.

Пожарникари се наоѓаат на местото и се обидуваат да го контролираат пожарот, кој бил проследен со експлозии, пренесува агенцијата, не изнесувајќи повеќе детали за моменталната ситуација.

Пожарот најпрво избувнал на машина која се користи за кревање на контејнери во пристаништето, а потоа се  проширил на делови од пристаништето кои се користат за скалдирање на нафтени производи.


Можеби ќе ве интересира

Ова е земја каде не постои војска

Ова е земја каде не постои војска

Од каде Северна Кореја ќе обезбеди храна?

Од каде Северна Кореја ќе обезбеди храна?

(ВИДЕО) На Меркел и се слоши на средбата со Зеленски

(ВИДЕО) На Меркел и се слоши на средбата со Зеленски

Големата европска сила пресече: Нема шанси за нов договор за Брегзит

Големата европска сила пресече: Нема шанси за нов договор за Брегзит

Мишел Платини спроведен во притвор

Мишел Платини спроведен во притвор

(ВИДЕО) Силен земјотрес ја растресе Кина: Има загинати и повредени лица

(ВИДЕО) Силен земјотрес ја растресе Кина: Има загинати и повредени лица

ИСЕЛЕНИЦИТЕ ОДГОВОРИЈА: Ова се земјите каде е најдобро да се преселите

ИСЕЛЕНИЦИТЕ ОДГОВОРИЈА: Ова се земјите каде е најдобро да се преселите

Штрахе нема да биде европарламентарец откако ја урна австриската влада

Штрахе нема да биде европарламентарец откако ја урна австриската влада

КИНЕЗИТЕ ВИСТИНСКИ ШАМПИОНИ: И за кафе си ги плаќаат сметките преку телефон

КИНЕЗИТЕ ВИСТИНСКИ ШАМПИОНИ: И за кафе си ги плаќаат сметките преку телефон