22 Март, 2019
0.2421
    ALK 8400    0%     EVRO 3010    5.58%     GRNT 810    -0.13%     KMB 5686.32    -0.09%     MPT 51500    -0.72%     PKB 14600    0%     STB 1195.62    -0.2%     STBP 810    -10%     STIL 114    0%

(ВИДЕО) ПУТИН ШОУМЕН: На свадбата на австриската министерка беше вистинска ѕвезда

Објавено во: Свет 19 Август, 2018

Присуството на рускиот претседател на свадбата на австриската министерка за надворешни работи стана топ тема во светските медиуми, а Њујорк Тајмс пишува дека на венчавката невестата изгледала прекрасно, но дека Путин го „украл шоуто“.


Путин помалку од два часа престојувал во Австрија, каде беше на венчавката на министерката Краин Кнајсл со која и танцуваше.


На видеата се гледа како Путин танцува со Кнајсл и им честита на младенците.

„Господин Путин привлече најмногу внимание иако беше само еден од околу 100 поканети гости на венчавката“, пренсоа светски медиуми додавајќи дека неговата посета се сметала како работна, па затоа бил дочекан со стандардни безбедносни мерки.


Можеби ќе ве интересира

Брентон Тарант пред да го изврши нападот објавил документ

Брентон Тарант пред да го изврши нападот објавил документ

По циклонот Идаи илјадници луѓе чекаат помош на покривите

По циклонот Идаи илјадници луѓе чекаат помош на покривите

Сакаше да запали автобус со деца за одмазда, момче ги спаси

Сакаше да запали автобус со деца за одмазда, момче ги спаси

Бунт против промената на името на Астана

Бунт против промената на името на Астана

(ФОТО) Eвропа го доби првиот подводен ресторан

(ФОТО) Eвропа го доби првиот подводен ресторан

Искршени џамии во Бирмингем

Искршени џамии во Бирмингем

Нов Зеланд воведува радикални мерки по масакрот во џамиите

Нов Зеланд воведува радикални мерки по масакрот во џамиите

Удар на циклон создаде езеро

Удар на циклон создаде езеро

(ВИДЕО) Тенисер се онесвести на теренот на мастерс-турнир во Мајами

(ВИДЕО) Тенисер се онесвести на теренот на мастерс-турнир во Мајами