12 Декември, 2019
0.0185

(ВИДЕО) Руски студент уби колега, рани тројца, и се самоуби

Објавено во: Свет 14 Ноември, 2019

Студент во Русија уби едно, рани три лица, и се самоуби.

Најмалку еден човек загина, а тројца се ранети кога студент денеска пукал на колеџот во Благовешченск, на Далечниот Исток на Русија во регионот Амур, а потоа извршил самоубиство.

Еден од ранетите тинејџери е во критична состојба.

Ранети се три момчиња, на 17, 19 и 20 години.

Полицијата го забележала вооружениот напаѓач на вториот кат од зградата на колеџот, а тој пукал и во нив.

Извори на службата за вонредни ситуации претходно ѝ кажале на руската агенција дека напаѓачот почнал да пука откако му било кажано да ја напушти слушалната зашто доцнел на час.


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Покрај редовниот бонус, овој шеф ги израдува вработените со плус 10 милиони за празниците

(ВИДЕО) Покрај редовниот бонус, овој шеф ги израдува вработените со плус 10 милиони за празниците

УШТЕ СЕ ТРАГА ПО ЛУЃЕТО: Шест луѓе загинаа при ерупцијата на Нов Зеланд

УШТЕ СЕ ТРАГА ПО ЛУЃЕТО: Шест луѓе загинаа при ерупцијата на Нов Зеланд

Познат е мотивот за масакрот во болница во Чешка

Познат е мотивот за масакрот во болница во Чешка

Може да се случи нова Сребреница, опоменува Путин

Може да се случи нова Сребреница, опоменува Путин

УШТЕ ЕДНА КАТАСТРОФА: Силен земјотрес го стресе Нов Зеланд

УШТЕ ЕДНА КАТАСТРОФА: Силен земјотрес го стресе Нов Зеланд

(ВИДЕО) Франција на нозе против Макрон: Штрајкови поради новата пензиска реформа

(ВИДЕО) Франција на нозе против Макрон: Штрајкови поради новата пензиска реформа

Убиецот од болницата во Острава се самоуби пред да го фати полицијата

Убиецот од болницата во Острава се самоуби пред да го фати полицијата

(ВИДЕО) НОВ ЗЕЛАНД УШТЕ ВО ШОК: Ерупцијата на вулканот како катастрофа во Чернобил

(ВИДЕО) НОВ ЗЕЛАНД УШТЕ ВО ШОК: Ерупцијата на вулканот како катастрофа во Чернобил

Пукање во болницата во Чешка, има шестмина мртви

Пукање во болницата во Чешка, има шестмина мртви