06 Јули, 2020
0.0207

(ВИДЕО) Руски студент уби колега, рани тројца, и се самоуби

Објавено во: Свет 14 Ноември, 2019

Студент во Русија уби едно, рани три лица, и се самоуби.

Најмалку еден човек загина, а тројца се ранети кога студент денеска пукал на колеџот во Благовешченск, на Далечниот Исток на Русија во регионот Амур, а потоа извршил самоубиство.

Еден од ранетите тинејџери е во критична состојба.

Ранети се три момчиња, на 17, 19 и 20 години.

Полицијата го забележала вооружениот напаѓач на вториот кат од зградата на колеџот, а тој пукал и во нив.

Извори на службата за вонредни ситуации претходно ѝ кажале на руската агенција дека напаѓачот почнал да пука откако му било кажано да ја напушти слушалната зашто доцнел на час.


Можеби ќе ве интересира

(ФОТО+ВИДЕО) ВУХАН ПОД ВОДА: Милиони луѓе се загрозени од поплавите

(ФОТО+ВИДЕО) ВУХАН ПОД ВОДА: Милиони луѓе се загрозени од поплавите

(ВИДЕО) ИМААТ ЗА 600 ОТСТО ПОВЕЌЕ ЗАРАЗЕНИ: Починатите ги погребуваат ноќе и во групи

(ВИДЕО) ИМААТ ЗА 600 ОТСТО ПОВЕЌЕ ЗАРАЗЕНИ: Починатите ги погребуваат ноќе и во групи

На повидок нова пандемија во Кина?

На повидок нова пандемија во Кина?

КОРОНАВИРУСОТ СЕ ПРЕНЕСУВА ПРЕКУ ВОЗДУХ - тврдат научници и бараат СЗО да ги промени препораките

КОРОНАВИРУСОТ СЕ ПРЕНЕСУВА ПРЕКУ ВОЗДУХ - тврдат научници и бараат СЗО да ги промени препораките

Легендарниот композитор Енио Мориконе почина на 91 година откако го скрши колкот

Легендарниот композитор Енио Мориконе почина на 91 година откако го скрши колкот

ПОДАТОЦИ ПО ЗЕМЈИ ВО СВЕТОТ: Во Грција повеќето од заболените се туристи

ПОДАТОЦИ ПО ЗЕМЈИ ВО СВЕТОТ: Во Грција повеќето од заболените се туристи

Да ти се скрши срцето: Се обидувал да ја оживее баба му која умирала од Ковид - 19

Да ти се скрши срцето: Се обидувал да ја оживее баба му која умирала од Ковид - 19

Раперот Канје Вест ќе се кандидира за претседател на САД

Раперот Канје Вест ќе се кандидира за претседател на САД

Осумгодишно дете убиено во трговски центар во САД

Осумгодишно дете убиено во трговски центар во САД