23 Август, 2019
0.0243

(ВИДЕО) Се појави снимка од екипажот на запленетиот британски танкер

Објавено во: Свет 22 Јули, 2019

Иран објави снимка од екипажот на запленетиот британски танкер.

Иран објави кратка видео снимка на која, како што тврдат иранските власти, прикажани се членовите на запленетиот британски танкер, кој во петокот го презема иранската револуционерна гарда, пренесува Си-Ен-Ен.

Снимката денеска е објавена на интернет страницата на иранската известувачка агенција Фарс.

На прикажаниот видео материјал се гледаат неколку членови на екипажот распоредени на различни локации во танкерот.

Портпаролот на компанијата која управува со овие танкери, за Си-Ен-Ен, изјави дека засега не се во можност да ја проверат автентичноста на видеозаписот.


Можеби ќе ве интересира

Најавен бојкот на предвремените избори во Венецуела

Најавен бојкот на предвремените избори во Венецуела

(ВИДЕО) Девојче кое има само 5 години преживеа неколку дена во шума

(ВИДЕО) Девојче кое има само 5 години преживеа неколку дена во шума

Eвропска земја ќе преземе мерки против Бразил ако не ги спасат шумите

Eвропска земја ќе преземе мерки против Бразил ако не ги спасат шумите

(ВИДЕО) ОД СИЛНО НЕВРЕМЕ ДО ЗАГУБЕНИ ЖИВОТИ: Најмалку пет лица загинаа, десетици се повредени

(ВИДЕО) ОД СИЛНО НЕВРЕМЕ ДО ЗАГУБЕНИ ЖИВОТИ: Најмалку пет лица загинаа, десетици се повредени

Навални ослободен од затвор

Навални ослободен од затвор

Роналдо бара да се заштитат шумите во Амазон

Роналдо бара да се заштитат шумите во Амазон

(ВИДЕО) Гром уби туристи на планински врв во Полска

(ВИДЕО) Гром уби туристи на планински врв во Полска

(ВИДЕО) Награда од милион евра, ова го нуди германски град за една банална работа

(ВИДЕО) Награда од милион евра, ова го нуди германски град за една банална работа

(ВИДЕО) Со необичен потег Индонежанец ќе ги спасува шумите

(ВИДЕО) Со необичен потег Индонежанец ќе ги спасува шумите