19 Јуни, 2019
0.0190

(ВИДЕО) СМРТОНОСНА БУРА БЕСНЕЕ ВО ЕВРОПА: Двајца загинати, илјадници без струја

Објавено во: Свет 20 Септември, 2018

Најмалку две лица загинале, а над илјада домаќинства останале без струја во налетот на бурата Али која погодила делови на Британија.

Една жена загинала кога нејзиниот автомобил бил погоден од карпа во Ирска, додека во Северна Ирска загинал маж врз кој паднало стебло.

Како што јави БиБиСи , неколку лица се повредени.

Жолт метеоаларм е објавен за поединечни делови на Англија и Велс каде денес се очекуваат силни ветрови.


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) На Меркел и се слоши на средбата со Зеленски

(ВИДЕО) На Меркел и се слоши на средбата со Зеленски

Големата европска сила пресече: Нема шанси за нов договор за Брегзит

Големата европска сила пресече: Нема шанси за нов договор за Брегзит

Мишел Платини спроведен во притвор

Мишел Платини спроведен во притвор

(ВИДЕО) Силен земјотрес ја растресе Кина: Има загинати и повредени лица

(ВИДЕО) Силен земјотрес ја растресе Кина: Има загинати и повредени лица

ИСЕЛЕНИЦИТЕ ОДГОВОРИЈА: Ова се земјите каде е најдобро да се преселите

ИСЕЛЕНИЦИТЕ ОДГОВОРИЈА: Ова се земјите каде е најдобро да се преселите

Штрахе нема да биде европарламентарец откако ја урна австриската влада

Штрахе нема да биде европарламентарец откако ја урна австриската влада

КИНЕЗИТЕ ВИСТИНСКИ ШАМПИОНИ: И за кафе си ги плаќаат сметките преку телефон

КИНЕЗИТЕ ВИСТИНСКИ ШАМПИОНИ: И за кафе си ги плаќаат сметките преку телефон

Две туристки во две земји загинаа при силно невреме

Две туристки во две земји загинаа при силно невреме

(ВИДЕО) Скоро 50 милиони луѓе во две земји се без струја

(ВИДЕО) Скоро 50 милиони луѓе во две земји се без струја