23 Октомври, 2019
0.0325

(ВИДЕО) СВЕТОТ ЗАГРЖИЕН ЗА НЕЈЗИНОТО ЗДРАВЈЕ: Германски експерт за читање од усни откри што повторуваше Меркел додека се тресеше

Објавено во: Свет 12 Јули, 2019

Експертот за читање од усни за радиото Antenne Bayern, тврди дека Германската канцеларка за време на третото тресење во јавност Меркел ги повторувала зборовите: „Ќе успеам, ќе успеам“.

Експертот за читање од усниЏудит Хартер  за радиото изјавил дека е сигурен  дека тоа се зборовите што ги повторува  Канцеларката за време на интонацијата на химната при средбата со финксиот премиер Анти Рине, односно кога започнала да има трет треперлив напад, пренесуваат медиумите од регионот.

Фразата што потсетува на изјавата на Канцеларката од 2015 година, кога мигрантска криза предизвика голема бура.

Тогаш, Меркел,  зборувајќи за бранот бегалци, рече: „Ние ќе можеме да се справиме со ова ситуација“.

Инаку, по трите треперања во јавноста Меркел вчера ја пречека премиерката на Данска, Мета Фредериксен седејќи, се слушаше интонацијата на химната седејќи, не како што е ред по протокол.

Меркел и по оваа трето треперење вели дека се чувствува добро.

Видео ТвитерМожеби ќе ве интересира

КАТАЛОНЦИТЕ НЕ СЕ ОТКАЖУВААТ: Подготвија нова декларација за независност

КАТАЛОНЦИТЕ НЕ СЕ ОТКАЖУВААТ: Подготвија нова декларација за независност

EКСТРЕМИСТИ ГАЗЕА ПЕШАЦИ ВО ОСЛО: Повредени се бебиња

EКСТРЕМИСТИ ГАЗЕА ПЕШАЦИ ВО ОСЛО: Повредени се бебиња

(ВИДЕО) ХАОС ВО ИТАЛИЈА: Невреме однесе два животи

(ВИДЕО) ХАОС ВО ИТАЛИЈА: Невреме однесе два животи

Задутре Европскиот парламент гласа за резолуција за Македонија и Албанија

Задутре Европскиот парламент гласа за резолуција за Македонија и Албанија

СЕ ПОТПИШУВА ПЕТИЦИЈА: Британците бараат нов референдум

СЕ ПОТПИШУВА ПЕТИЦИЈА: Британците бараат нов референдум

(ВИДЕО) ТРИ ЖРТВИ ВО ПРОТЕСТИТЕ ВО ЧИЛЕ: Власта се откажа од поскапувањето на превозот

(ВИДЕО) ТРИ ЖРТВИ ВО ПРОТЕСТИТЕ ВО ЧИЛЕ: Власта се откажа од поскапувањето на превозот

БРИТАНЦИТЕ САКААТ НОВ РЕФЕРЕНДУМ: Протести се одржаа во Лондон

БРИТАНЦИТЕ САКААТ НОВ РЕФЕРЕНДУМ: Протести се одржаа во Лондон

(ВИДЕО) НАСИЛНИ ДЕМОНСТРАЦИИ И ВОНРЕДНА СОСТОЈБА: Чилеанците се бунтуваат против поскапиот јавен превоз

(ВИДЕО) НАСИЛНИ ДЕМОНСТРАЦИИ И ВОНРЕДНА СОСТОЈБА: Чилеанците се бунтуваат против поскапиот јавен превоз

(ВИДЕО) СЕ УРНА БРАНА ВО РУСИЈА: Водата носеше се пред себе, има 13 мртви

(ВИДЕО) СЕ УРНА БРАНА ВО РУСИЈА: Водата носеше се пред себе, има 13 мртви