19 Август, 2019
0.0188

(ВИДЕО) ТРАГЕДИЈА ВО МУМБАЈ:Се урна станбена зграда, има загинати и повредени

Објавено во: Свет 16 Јули, 2019

Се урна станбена зграда во Мумбај. Оваа е четврта зграда која се руши во најголемиот трговски центра во Индија.

Според информациите кои ги пренесоа медиумите од регионот најмалку четири лица го загубиле животот во несреќата а околу 40 тина читеи останале затрупани под урнатините.

Нивните крикови за спас се слушале под урнатините, а спасувачките екипи се надеваат да извадат под урнатините што поглем број на луѓе кои ја преживеале нереќата. Спасувачките екипи веднаш пристигнале на местото исто така пристигнале и екипи на противпожарната пригада и тим за помош при катастрофи.

Целата оваа област е полна со скапи згради, кои беа дополнително оштетени од неодамнешните поплави.


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) ПРИРОДЕН ФЕНОМЕН: Огнена топка го проби небото над Медитеранот!

(ВИДЕО) ПРИРОДЕН ФЕНОМЕН: Огнена топка го проби небото над Медитеранот!

Скриено богатство на Сибир: Каде Русија вложува 384 милиони долари?

Скриено богатство на Сибир: Каде Русија вложува 384 милиони долари?

Премиерката на Данска: Апсурдна е идејата да се продаде Гренланд на САД

Премиерката на Данска: Апсурдна е идејата да се продаде Гренланд на САД

ОН: Бројот на бегалци во светот достигна рекордни 70 милиони луѓе

ОН: Бројот на бегалци во светот достигна рекордни 70 милиони луѓе

(ВИДЕО) Протестите во Хонг Конг продолжуваат веќе 11-та недела

(ВИДЕО) Протестите во Хонг Конг продолжуваат веќе 11-та недела

БРИТАНСКАТА ВЛАДА СТАВИ ПЕЧАТ НА БРЕГЗИТ: Џонсон ќе го исполни ветувањето, излегуваат од ЕУ на овој датум

БРИТАНСКАТА ВЛАДА СТАВИ ПЕЧАТ НА БРЕГЗИТ: Џонсон ќе го исполни ветувањето, излегуваат од ЕУ на овој датум

(ВИДЕО) БОМБАШКИ НАПАД НА СВАДБА: Над 60 мртви во Кабул-се знае кој е одговорниот

(ВИДЕО) БОМБАШКИ НАПАД НА СВАДБА: Над 60 мртви во Кабул-се знае кој е одговорниот

ВИСТИНСКО ЧУДО ЈА СПАСИЛО: Жена преживеа пад од падобран од 1500 метри во Канада

ВИСТИНСКО ЧУДО ЈА СПАСИЛО: Жена преживеа пад од падобран од 1500 метри во Канада

Иран произведе сопствен ракетен систем

Иран произведе сопствен ракетен систем