23 Септември, 2020
0.0820

(ВИДЕО) ЖИТЕЛИТЕ НА БЕЈРУТ НЕМААТ МИР: Пожар изби во зграда проектирана од позната архитектка

Објавено во: Свет 15 Септември, 2020

Нов пожар имаше денеска во Бејрут, либанскиот главен град кој претходно, пред повеќе од месец дена се соочи со силна експлозија, па протести, и пожар. 

Пожарот се појавил во зградата проектирана од познатата архитектка Заха Хадид. Како дошло до негово избувнување засега не е познато. 

Повредени нема во пожарот. 

Пред повеќе од месец дена при експлозијата во градот загинаa околу 200 луѓе, а илјадници беа повредени, по што падна Владата во земјата. 


Можеби ќе ве интересира

Во Европа се враќаат рестрикциите, Македонија размислува за истото

Во Европа се враќаат рестрикциите, Македонија размислува за истото

Дали Кина ќе одговара за ширењето на Ковид -19?

Дали Кина ќе одговара за ширењето на Ковид -19?

НЕМАШЕ КАРАНТИН: Швеѓаните го победија коронавирусот?

НЕМАШЕ КАРАНТИН: Швеѓаните го победија коронавирусот?

НЕМА ТЕОРИИ НА ЗАГОВОР: Германски виролог вели дека коронавирусот е најмалку четири пати поопасен од грип

НЕМА ТЕОРИИ НА ЗАГОВОР: Германски виролог вели дека коронавирусот е најмалку четири пати поопасен од грип

Во која држава веќе има и трет бран на коронавирус?

Во која држава веќе има и трет бран на коронавирус?

Младенци од каде било ќе добијат 3.000 евра ако се венчаат на Сицилија

Младенци од каде било ќе добијат 3.000 евра ако се венчаат на Сицилија

Анкета: Американците и Украинците најголеми непријатели за Русите, Србите на маргините како пријатели

Анкета: Американците и Украинците најголеми непријатели за Русите, Србите на маргините како пријатели

Две земји во Европа ги враќаат рестрикциите

Две земји во Европа ги враќаат рестрикциите

СТРАВ ВО КИНА: Се шири нова зараза

СТРАВ ВО КИНА: Се шири нова зараза