02 Јуни, 2023
0.0281

ВИДЕОТО КАДЕ АХМЕТИ ЗБОРУВА НА МАКЕДОНСКИ Е НАПРАВЕНО СО ВЕШТАЧКА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА - шеги на социјалните мрежи по перформансот на лидерот на ДУИ

Објавено во: Македонија 24 Мај, 2023

Добивај вести на Viber

Експертот Валон Салиху на шега го коментира видеото кое беше објавено денеска, а во кое лидерот на ДУИ, Али Ахмети, зборув на македонски јазик.

„Конспирација на денот - Видеото на Али Ахмети каде што зборува на македонски јазик е генерирано преку вештачка интелегенција“, пишува на фејсбук Салиху. 

Претходно, 360 степени објавија видео во кое Али Ахмети го честита празникот Свети Кирил и Методиј на македонски јазик. 


Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Aко нема уставни измени, државата ќе влезе во изолација

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Aко нема уставни измени, државата ќе влезе во изолација

Змија е фотографирана на паркинг во центарот на Скопје

Змија е фотографирана на паркинг во центарот на Скопје

(ВИДЕО) Пристигнаа новите оклопни возила набавени од САД

(ВИДЕО) Пристигнаа новите оклопни возила набавени од САД

Ковачевски: Ако не се случат уставните измени, наместо интеграција ќе имаме изолација

Ковачевски: Ако не се случат уставните измени, наместо интеграција ќе имаме изолација

Министерот за здравство ги повика хирурзите да работат во недела за да се намали листата на чекање

Министерот за здравство ги повика хирурзите да работат во недела за да се намали листата на чекање

Гостиварец платил 10.000 евра со цел неговото семејство да не дознае дека има љубовница

Гостиварец платил 10.000 евра со цел неговото семејство да не дознае дека има љубовница

Благој Бочварски казнет со 150 евра за вработувањето на сопругата и нејзината сестра во болницата во Штип

Благој Бочварски казнет со 150 евра за вработувањето на сопругата и нејзината сестра во болницата во Штип

Османи го нарече Макрон премиер на Франција

Османи го нарече Макрон премиер на Франција

Ковачевски се изгушка со Зеленски во Молдавија

Ковачевски се изгушка со Зеленски во Молдавија