19 Септември, 2020
0.0671

ВМРО - ДПМНЕ ќе ги замрзне односите со Пендаровски

Објавено во: Македонија 13 Август, 2020

Партијата ВМРО - ДПМНЕ ќе ги замрзне односите со  претседателот на државата, Стево Пендаровски. 

Ова го најави партискиот претседател Христијан Мицкоски, откако како што рече денеска Пендаровски му даде мандат за состав на Влада на пратеникот Зоран Заев. 

Тој обвини дека Заев нема мнозинство, и праша зошто Пендаровски му го дал мандатот на Заев кога исто ветување дека ќе има мнозинство можел да даде секој друг пратеник. 

Според Мицкоски, Македонија оди во погрешна насока. 

Заев пак вети дека за 20 дена ќе состави Влада. 

СДСМ со денови преговара со ДУИ, со цел составување на Влада. 

Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Презентирана платформата за онлајн настава, Заев кажа како ќе се субвенционираат вработувања

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Презентирана платформата за онлајн настава, Заев кажа како ќе се субвенционираат вработувања

Ѓоргиев вели дека Бугарија во македонската историја гледа закана

Ѓоргиев вели дека Бугарија во македонската историја гледа закана

Отказ доби советникот на Чулев кој нападна командир во Тетово

Отказ доби советникот на Чулев кој нападна командир во Тетово

Дете од Крива Паланка починало во возило на Брзата помош

Дете од Крива Паланка починало во возило на Брзата помош

Заев објасни на кој начин ќе се субвенционираат вработувања

Заев објасни на кој начин ќе се субвенционираат вработувања

Груевски: Нема никакво изненадување во одлуката на Врховниот суд да ја потврди пресудата за „Тенк”

Груевски: Нема никакво изненадување во одлуката на Врховниот суд да ја потврди пресудата за „Тенк”

Насер Нуредини поднаучи македонски јазик

Насер Нуредини поднаучи македонски јазик

НОВ ЛОШ КОВИД БИЛАНС - осуммина починаа, 144 новозаболени

НОВ ЛОШ КОВИД БИЛАНС - осуммина починаа, 144 новозаболени

Официјално: Поранешниот директор на Телеком и Оне Вип заменик-министер за финансии, новинарот Димитровски во локална самоуправа

Официјално: Поранешниот директор на Телеком и Оне Вип заменик-министер за финансии, новинарот Димитровски во локална самоуправа