21 Септември, 2020
0.0418

Возачи од денес полните дизел по нови цени

Објавено во: Економија 21 Јануари, 2020

Од полноќ возачите кои возат автомобили на дизел ќе плаќаат поевтино за тој нафтен дериват.

Ова стана јасно од одлуката на РКЕ согласно која цената на дизелот се намали за 1,5 денари.

Бензинците ќе се полнат со резервоари но по цени исти како и претходната недела.

Тоа значи дека дизелот неделава ќе се продава за 61 ден/литар, а 

Еуросупер БС 95 и  Еуросупер БС 98 ќе се точат по 68 денари за литар, односно 70 денари за литар.

Цените стапија на сила на полноќ и ќе важат во следните седум дена.

Можеби ќе ве интересира

Просечната нето-плата повторно над 27.000

Просечната нето-плата повторно над 27.000

ОД НОЌЕСКА ПОСКАПИ ГОРИВА - бензините одат нагоре за два денари, дизелот за половина денар

ОД НОЌЕСКА ПОСКАПИ ГОРИВА - бензините одат нагоре за два денари, дизелот за половина денар

Генералниот директор на ТАВ заминува од Македонија

Генералниот директор на ТАВ заминува од Македонија

ССК предлага 25 мерки за помош до државата

ССК предлага 25 мерки за помош до државата

ДИРЕКТОРОТ ВО ФОРБС, РЕНДАЛ ЛЕЈН, ВО ИНТЕРВЈУ ЗА ФАКТОР: А зошто не би можел некој нов Фејсбук да никне во Македонија

ДИРЕКТОРОТ ВО ФОРБС, РЕНДАЛ ЛЕЈН, ВО ИНТЕРВЈУ ЗА ФАКТОР: А зошто не би можел некој нов Фејсбук да никне во Македонија

Во Македонија ќе се регулира работењето од дома, но во 2021

Во Македонија ќе се регулира работењето од дома, но во 2021

ЛДП: „Викенд без ДДВ“ во наредните недели

ЛДП: „Викенд без ДДВ“ во наредните недели

Пензионирањето на 64 и 62 години нема да биде задолжително за приватниот сектор

Пензионирањето на 64 и 62 години нема да биде задолжително за приватниот сектор

Утре завршува рокот на неколку вонредни владини уредби, меѓу кои и тие за потрошувачките и брзите кредити

Утре завршува рокот на неколку вонредни владини уредби, меѓу кои и тие за потрошувачките и брзите кредити