01 Јуни, 2020
0.0353

ЗАЕВ ЗА ОСТАВКАTA ЗА КОЈА ПИШУВАА МЕДИУМИТЕ: Сите опции беа во мојата глава

Објавено во: Македонија 19 Октомври, 2019

Сите опции беа во мојата глава, јас го почувствував гневот, рече премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција за тоа дали планирал да си даде оставка, како што пишуваа одредени странски медиуми. 

Вели дека намерно осатвил вчера да помине денот, да направи консултации, за денеска да се обрати до народот. Заев рече дека сега народот ќе одлучи, дали треба да продолжиме во насока како и досега. 

За тоа кога ќе се одржат изборите, рече дека сите опции се отворени, и утре сака да го слушне мислењето и од опозицијата која бараше избори. 

Можеби ќе ве интересира

БОГОЈЕСКИ ЗА БРОЈКАТА НА НОВОЗАБОЛЕНИ: Eднаш засекогаш сите мерки во државата да важат за сите

БОГОЈЕСКИ ЗА БРОЈКАТА НА НОВОЗАБОЛЕНИ: Eднаш засекогаш сите мерки во државата да важат за сите

Бoки 13 тврди дека има лажно Луј Витон обвинение

Бoки 13 тврди дека има лажно Луј Витон обвинение

Спасовски негативен, останува во самоизолација

Спасовски негативен, останува во самоизолација

До крајот на неделата ќе се знае дали ќе има рестрикции за одредени општини

До крајот на неделата ќе се знае дали ќе има рестрикции за одредени општини

Следете во живо: Филипче ќе ги соопшти најновите информации за корона вирусот во земјава

Следете во живо: Филипче ќе ги соопшти најновите информации за корона вирусот во земјава

Филипче: Повеќето нови заразени се од познати кластери

Филипче: Повеќето нови заразени се од познати кластери

Изгоре Ауди А8 на триесет и пет годишен скопјанец

Изгоре Ауди А8 на триесет и пет годишен скопјанец

НОВ ЦРН БИЛАНС, НАЈМНОГУ НОВОЗАРАЗЕНИ ДОСЕГА: Филипче потврди - дури 89 нови случаи, седум починати

НОВ ЦРН БИЛАНС, НАЈМНОГУ НОВОЗАРАЗЕНИ ДОСЕГА: Филипче потврди - дури 89 нови случаи, седум починати

Бимилк го одбележа денот на млекото со донација во Заводот за рехабилитација на деца и младинци

Бимилк го одбележа денот на млекото со донација во Заводот за рехабилитација на деца и младинци