20 Септември, 2021
0.0175

Заштитното лице на Видеолотарија, македонската фудбалска икона, Горан Пандев полни 38 години

Објавено во: Мои пари 27 Јули, 2021

Големите спортисти не се мерат во години, бројките кои ги дефинираат нив се безвременски и обично означуваат голови, победи, титули. Нашиот Горан Пандев има доволно такви во својот трезор на успеси и повеќе од доволно часови денови и години има посветено за да стане синоним за фудбалот на Македонија, па затоа барем во овој ден тој е оној на кого треба да биде посветено целото внимание.

Капитенот на Македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев со натпреварот против репрезентацијата на Холандија во рамките на ЕВРО 2020, ја заврши репрезентативната кариера. Од репрезентацијата  си замина со рекордни 122 настапи и 38 постигнати голови. Во репрезентативниот дрес, Пандев  дебитираше во 2001 година.

Видеолотарија Касинос Австрија му го честита 38. роденден на најдобриот фудбалер во македонската историја и му посакува многу здравје и уште многу приватни и професионални моменти за паметење. Среќни сме и привилегирани што на почетокот на годинава Пандев стана симбол и за нашиот бренд и се надеваме дека уште многу години ќе биде наше заштитно лице и ќе имаме долга и плодна соработка.

#ИграјЗаЗабава #ИграјОдговорно

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

Се одржа второто поетско читање по повод 100 години од раѓањето на великанот Блаже Конески, а во рамки на прославата „30 години Независност“

Се одржа второто поетско читање по повод 100 години од раѓањето на великанот Блаже Конески, а во рамки на прославата „30 години Независност“

Стартува ReLOaD2 – проект за транспарентна соработката меѓу општините и граѓанските организации

Стартува ReLOaD2 – проект за транспарентна соработката меѓу општините и граѓанските организации

Патување? Реновирање? Нов велосипед? – Оствари го посакуваното со потрошувачкиот кредит на Халкбанк

Патување? Реновирање? Нов велосипед? – Оствари го посакуваното со потрошувачкиот кредит на Халкбанк

Продолжен е рокот за аплицирање за најдобар медиумски извештај за процесот на интеграција во ЕУ

Продолжен е рокот за аплицирање за најдобар медиумски извештај за процесот на интеграција во ЕУ

Ресторан Венето повеќе од 7 години нуди романтична атмосфера и вкусна храна

Ресторан Венето повеќе од 7 години нуди романтична атмосфера и вкусна храна

Македонците триумфираа со “еден - два” победа на интернационалната FIA CEZ трка на Twingo CUP во Гробник

Македонците триумфираа со “еден - два” победа на интернационалната FIA CEZ трка на Twingo CUP во Гробник

Веро организира „Денови на грчките вкусови“: Традиционални производи по промотивни цени

Веро организира „Денови на грчките вкусови“: Традиционални производи по промотивни цени

70 награди во првото коло од наградната игра Играј без нервози и мерцедес вози

70 награди во првото коло од наградната игра Играј без нервози и мерцедес вози

FinTech ReImagined Forum: Онлајн настан кој ќе ни ја открие иднината на FinTech

FinTech ReImagined Forum: Онлајн настан кој ќе ни ја открие иднината на FinTech