17 Август, 2022
0.0263

Земјотрес го стресе Сараево

Објавено во: Балкан 24 Јуни, 2022

Добивај вести на Viber

Земјотрес со јачина од 3.6 степени денеска го стресе босанскиот главен град Сараево. 

Епицентарот бил на 16 километри од градот. Во текот на денот, потрес со јачина од 3.2 степени е регистриран на 11 километри од градот Приједор.  Во регионот, денеска земјотреси имаше во Грција и Хрватска. 

foto freepik.com

Можеби ќе ве интересира

СРБИЈА ВО ЈУЛИ РЕГИСТРИРАШЕ ВИСОКИ 12,8 ОТСТО ИНФЛАЦИЈА, очекуваат да продолжи поскапување и следните месеци да достигне 14 проценти

СРБИЈА ВО ЈУЛИ РЕГИСТРИРАШЕ ВИСОКИ 12,8 ОТСТО ИНФЛАЦИЈА, очекуваат да продолжи поскапување и следните месеци да достигне 14 проценти

ВУК БЕШЕ ЧУДЕН НЕКОЛКУ ДЕНА - Сопругата на масовниот убиец од Цетиње, дала изјава во полиција

ВУК БЕШЕ ЧУДЕН НЕКОЛКУ ДЕНА - Сопругата на масовниот убиец од Цетиње, дала изјава во полиција

Српски авион полетал од Црна Гора, а потоа почнал ужасот: „Се слушна тресок, видов искри под моите нозе“

Српски авион полетал од Црна Гора, а потоа почнал ужасот: „Се слушна тресок, видов искри под моите нозе“

Вук Бориловиќ е погребан на тајна локација надвор од Цетиње

Вук Бориловиќ е погребан на тајна локација надвор од Цетиње

Чистел бунар и нашол вреќа со бомби

Чистел бунар и нашол вреќа со бомби

ДЕДО НА НАЈМАЛИТЕ ЖРТВИ ВО ЦЕТИЊЕ: Не ми ги уби само внуците и снаата, туку сите нас

ДЕДО НА НАЈМАЛИТЕ ЖРТВИ ВО ЦЕТИЊЕ: Не ми ги уби само внуците и снаата, туку сите нас

Што е најдено во куќата на убиецот Вук Бориловиќ во Цетиње?

Што е најдено во куќата на убиецот Вук Бориловиќ во Цетиње?

ДЕВОЈКА СКОКНА ОД МОСТОТ НА АДА: Реанимирана е брзо, но има тешки повреди на главата и р’бетот

ДЕВОЈКА СКОКНА ОД МОСТОТ НА АДА: Реанимирана е брзо, но има тешки повреди на главата и р’бетот

МОНСТРУМОТ ОД ЦЕТИЊЕ ЕДНА РАБОТА ГО РАЗЛИКУВА ОД ДРУГИТЕ МАСОВНИ УБИЈЦИ - познат детектив изнесе морбиден детаљ

МОНСТРУМОТ ОД ЦЕТИЊЕ ЕДНА РАБОТА ГО РАЗЛИКУВА ОД ДРУГИТЕ МАСОВНИ УБИЈЦИ - познат детектив изнесе морбиден детаљ