18 Декември, 2017
0.3429
    ALK 7300    -0.06%     GRNT 766.8    0.58%     KMB 2705.47    0.2%     MPT 27000    0%     OHB 4800    0.67%     PPIV 38000    0%     RZLV 44    -2.22%     RZUS 107    -0.82%     STIL 128.98    1.56%     TPLF 1489.75    -0.68%     TTK 839    1.25%     UNI 1870    0%     USJE 23500    2.17%     ZILU 155    2.65%

Агробизнис

Се отвараат пунктовите за откуп на тутун

Се отвараат пунктовите за откуп на тутун

19 Ноември, 2012

Прехранбениот сектор силно ја чувствува кризата!

Прехранбениот сектор силно ја чувствува кризата!

18 Ноември, 2012

Фестивал на младо вино во организација на Тиквеш

Фестивал на младо вино во организација на Тиквеш

17 Ноември, 2012

Фестивал на младо вино во организација на Тиквеш

Фестивал на младо вино во организација на Тиквеш

17 Ноември, 2012

Се даваат субвенции за млади земјоделци и за маркетинг

Се даваат субвенции за млади земјоделци и за маркетинг

16 Ноември, 2012

Состанок на министри за земјоделство на ЈИЕ во Приштина

Состанок на министри за земјоделство на ЈИЕ во Приштина

16 Ноември, 2012

Хрватска подготвува тужба против Србија

Хрватска подготвува тужба против Србија

16 Ноември, 2012

Доматите и компирите поскапи, а лукот и краставиците поевтини од лани

Доматите и компирите поскапи, а лукот и краставиците поевтини од лани

16 Ноември, 2012

Развојот на сточарството и градинарството, заеднички предизвик за Македонија и Унгарија

Развојот на сточарството и градинарството, заеднички предизвик за Македонија и Унгарија

15 Ноември, 2012

Субвенциите за овчарството да се исплаќаат во август и септември

Субвенциите за овчарството да се исплаќаат во август и септември

15 Ноември, 2012

Јапонската компанија Митцубиши заинтересирана за македонското млеко и зеленчук

Јапонската компанија Митцубиши заинтересирана за македонското млеко и зеленчук

14 Ноември, 2012

Над 300 тони костени набрани во Дебарско

Над 300 тони костени набрани во Дебарско

14 Ноември, 2012

Интервју Дејан Рунтевски, Агенција за храна и ветеринарство: И добитокот ќе има матичен доктор!

Интервју Дејан Рунтевски, Агенција за храна и ветеринарство: И добитокот ќе има матичен доктор!

14 Ноември, 2012

10% раст на продажбата на земјоделски производи

10% раст на продажбата на земјоделски производи

12 Ноември, 2012

Нови насади на маслинки, оранжерии и рибници во Македонија

Нови насади на маслинки, оранжерии и рибници во Македонија

12 Ноември, 2012

Цената на месото ќе кулминира следната година

Цената на месото ќе кулминира следната година

10 Ноември, 2012

Нема да се намалува српскиот земјоделски буџет

Нема да се намалува српскиот земјоделски буџет

10 Ноември, 2012

Ќе има инвеститор за Џумајлија

Ќе има инвеститор за Џумајлија

10 Ноември, 2012