21 Февруари, 2018
0.3282
    ALK 7801.99    -1.64%     BESK 10275    -3%     GRNT 810    -0.06%     KMB 3389.73    -0.22%     MERM 800    -20%     MPT 29500.63    0%     OKTA 3620    0.56%     RMDEN16 94.9    0.11%     RZUS 139    3.73%     SBT 2041    -2.86%     STB 940.85    0.03%     STIL 139.03    -4.1%     TETE 2286.67    2.27%     TKVS 3110    2.98%     TNB 13581.59    -0.42%     TPLF 1649.9    1.35%     TTK 947    -2.97%     UNI 2050    0%

Агробизнис

Што ќе донесе окрупнувањето на земјоделското земјиште- нови земјопоседници или земјоделци!

Што ќе донесе окрупнувањето на земјоделското земјиште- нови земјопоседници или земјоделци!

27 Декември, 2012

Минчо ќе отвора фабрика за сирење, Суташ млекарница, а на терен сурово млеко ни за лек!

Минчо ќе отвора фабрика за сирење, Суташ млекарница, а на терен сурово млеко ни за лек!

27 Декември, 2012

Бизнисменот Минчо Јорданов отвора фабрика за производство на сирење!

Бизнисменот Минчо Јорданов отвора фабрика за производство на сирење!

27 Декември, 2012

Димовски: Исплатата на субвенции се одвива без никаков проблем

Димовски: Исплатата на субвенции се одвива без никаков проблем

26 Декември, 2012

Со окрупнување на обработливо земјиште до конкурентно земјоделство

Со окрупнување на обработливо земјиште до конкурентно земјоделство

26 Декември, 2012

Србија со нова царина за 453 производи

Србија со нова царина за 453 производи

25 Декември, 2012

Реакција на МЗШВ: СДСМ се плаши од вистинските земјоделци

Реакција на МЗШВ: СДСМ се плаши од вистинските земјоделци

23 Декември, 2012

Јовановски: Мерките за штедење нема да ги загрозат субвенциите за земјоделците

Јовановски: Мерките за штедење нема да ги загрозат субвенциите за земјоделците

22 Декември, 2012

Македонското вино се служи на данските трпези

Македонското вино се служи на данските трпези

21 Декември, 2012

Фармерите побараа итно носење на Буџетот, стравуваат од доцнење на субвенциите

Фармерите побараа итно носење на Буџетот, стравуваат од доцнење на субвенциите

20 Декември, 2012

Македонскиот ориентален тутун ги преживеа новите европски забрани

Македонскиот ориентален тутун ги преживеа новите европски забрани

19 Декември, 2012

Земјоделските задруги – 80 илјади нови вработувања или малверзации со субвенциите?

Земјоделските задруги – 80 илјади нови вработувања или малверзации со субвенциите?

19 Декември, 2012

Пролонгирано плаќањето на закупнина за земјоделско земјиште

Пролонгирано плаќањето на закупнина за земјоделско земјиште

18 Декември, 2012

Фестивал на органска храна

Фестивал на органска храна

16 Декември, 2012

Зошто да НЕ купувате зелка во Охрид, јајца во Скопје, а сирење во Струмица!?

Зошто да НЕ купувате зелка во Охрид, јајца во Скопје, а сирење во Струмица!?

16 Декември, 2012

Контрола врз животните за поздрав живот на граѓаните

Контрола врз животните за поздрав живот на граѓаните

14 Декември, 2012

Земјоделци на протести, контра СДСМ

Земјоделци на протести, контра СДСМ

14 Декември, 2012

Стабилна состојбата со земјоделските култури

Стабилна состојбата со земјоделските култури

14 Декември, 2012