21 Февруари, 2018
0.7148
    ALK 7801.99    -1.64%     BESK 10275    -3%     GRNT 810    -0.06%     KMB 3389.73    -0.22%     MERM 800    -20%     MPT 29500.63    0%     OKTA 3620    0.56%     RMDEN16 94.9    0.11%     RZUS 139    3.73%     SBT 2041    -2.86%     STB 940.85    0.03%     STIL 139.03    -4.1%     TETE 2286.67    2.27%     TKVS 3110    2.98%     TNB 13581.59    -0.42%     TPLF 1649.9    1.35%     TTK 947    -2.97%     UNI 2050    0%

Анализа

Парите ги расипуваат луѓето, но не и норвежаните

Парите ги расипуваат луѓето, но не и норвежаните

06 Ноември, 2012

Сметки и кредити не можат да платат 40 % од граѓаните!

Сметки и кредити не можат да платат 40 % од граѓаните!

06 Ноември, 2012

Оваа недела е многу битна!

Оваа недела е многу битна!

05 Ноември, 2012

СПЕКТАТОР: Гулабари едни, не правете нервоза!

СПЕКТАТОР: Гулабари едни, не правете нервоза!

04 Ноември, 2012

Бела куќа излезе со клучните економски показатели: дали се доволни за победа на Обама?

Бела куќа излезе со клучните економски показатели: дали се доволни за победа на Обама?

02 Ноември, 2012

Фабрика за милионери

Фабрика за милионери

02 Ноември, 2012

ШАХ – МАТ за Буџетот: ќе издржи ли уште едно зголемување на пензиите?

ШАХ – МАТ за Буџетот: ќе издржи ли уште едно зголемување на пензиите?

01 Ноември, 2012

Богов мери тешка година, Груевски прогласува економски триумф!

Богов мери тешка година, Груевски прогласува економски триумф!

01 Ноември, 2012

Покажи ми ги парите

Покажи ми ги парите

31 Октомври, 2012

Децата не се само бројки, тие се личности!

Децата не се само бројки, тие се личности!

30 Октомври, 2012

Тонеме ли како Титаник?

Тонеме ли како Титаник?

30 Октомври, 2012

БУНГА – БАНГА, Силвио се враќа

БУНГА – БАНГА, Силвио се враќа

29 Октомври, 2012

ЗДРУЖЕНА ОПОЗИЦИЈА: Груевски економски ја опустоши земјата, да одиме на нови парламентарни избори!

ЗДРУЖЕНА ОПОЗИЦИЈА: Груевски економски ја опустоши земјата, да одиме на нови парламентарни избори!

28 Октомври, 2012

СПЕКТАТОР: Иде Дунав…. и да погинеш, колко можеш ќе се спасиш!

СПЕКТАТОР: Иде Дунав…. и да погинеш, колко можеш ќе се спасиш!

28 Октомври, 2012

Браво за приватните, но има ли спас за државниот пензиски фонд?

Браво за приватните, но има ли спас за државниот пензиски фонд?

27 Октомври, 2012

Показателите кои ќе му помогнат на Обама

Показателите кои ќе му помогнат на Обама

27 Октомври, 2012

Фондот за пензиско осигурување е пред колапс, Владата го одржува на апарати!

Фондот за пензиско осигурување е пред колапс, Владата го одржува на апарати!

27 Октомври, 2012

Фискален амбис

Фискален амбис

26 Октомври, 2012