27 Септември, 2021
0.0215

24 ВЕСТИ: Катица нарачала кафе во СЈО а ќе се обрати и пред јавноста

Објавено во: Македонија 23 Јули, 2019

Специјалната обвинителка во оставка денеска се појавила во просториите на СЈО. 

Според информациите на ТВ24 Катица Јанева нарачала кафе а ќе одржи и прес конференција но таа информација не е потврдена одвнатре од СЈО.

Нејзиното доаѓање на работа после една недела било изненадување за вработените а според ТВ24 Јанева порачала кафе и влегла во својата канцеларија.

Во овој момент не е познато што се случува во просториите на СЈО, но како што се наведува можно Катица Јанева да одржи прес конференција.

Од ОЈО денеска обелоденија уште една информација поврзна со шефицата во оставка Катица Јанева.

Имено, скопското обвинителство соопшти дека е најден и вториот телефон на Катица за кој се тврдеше дека е изгубен.

Сега јавноста чека одговори од специјалната обвинителка дали ја злоупотребила службената положба.

Можеби ќе ве интересира

Земјотрес е регистриран кај Кичево

Земјотрес е регистриран кај Кичево

Заев исто така ја почна кампањата со виц

Заев исто така ја почна кампањата со виц

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Почна кампањата за локалните избори, Црвенковски испрати неколку политички пораки

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Почна кампањата за локалните избори, Црвенковски испрати неколку политички пораки

Скопје има над 5.600, а Дојран само еден активен случај на коронавирусот

Скопје има над 5.600, а Дојран само еден активен случај на коронавирусот

(ВИДЕО) Мицкоски кажува виц за Заев во Охрид

(ВИДЕО) Мицкоски кажува виц за Заев во Охрид

На анкета граѓаните одговорија што мислат за Преспанскиот и Договорот со Бугарија

На анкета граѓаните одговорија што мислат за Преспанскиот и Договорот со Бугарија

Шилегов: Скопје за 4 години драстично го намали загадувањето

Шилегов: Скопје за 4 години драстично го намали загадувањето

Ристова-Астеруд била приведена на аеродром, таа објасни што точно се случило

Ристова-Астеруд била приведена на аеродром, таа објасни што точно се случило

Арсовска: Јас не се кандидирам за политичар, јас се кандидирам за менаџер на градот

Арсовска: Јас не се кандидирам за политичар, јас се кандидирам за менаџер на градот