26 Мај, 2020
0.0637

БАЛКАНОТ НЕ ПРЕСТАНУВА ДА СЕ ТРЕСЕ: Нови земјотреси во Албанија и БиХ

Објавено во: Балкан 02 Декември, 2019

Албанија не престанува да се тресе. Нови земјотреси го тресат тлото на соседната земја.

Граѓаните сеуште се во паника бидејќи утринава ги почувствувале потресите.

Според Европскиот земјотресен центар, земјотресот бил со јачина од 4,3 степени по Рихтер и на длабочина од 5 километри.

Земјотресот со јачина од 4,3 степени е забележан во Драч, додека следниот следел минута подоцна, во местото Фуше Крује со јачина од 4,4 по Рихтер.Земјотрес утринава се почувствувал и во Босна и Херцеговина.

Епицентарот на земјотресот во БиХ бил на длабочина од околу 15 км, 24 км североисточно од Невестиње, соопштил дека Европскиот медитерански сеизмолошки центар.

Синоќа пак е регистриран и земјотрес во Црна Гора, поточно во Подгорица.


Можеби ќе ве интересира

Српскиот лекар тврди: Короната ја имавме уште во јануари

Српскиот лекар тврди: Короната ја имавме уште во јануари

СРБИТЕ НЕ СЕ ПОЖЕЛНИ ВО ЦРНА ГОРА: Брнабиќ повикува да не се летува таму

СРБИТЕ НЕ СЕ ПОЖЕЛНИ ВО ЦРНА ГОРА: Брнабиќ повикува да не се летува таму

Хрватскиот МНР Радман: Северна Македонија и Албанија ќе добијат „Датум“ кога ќе ги исполнат целите и критериумите

Хрватскиот МНР Радман: Северна Македонија и Албанија ќе добијат „Датум“ кога ќе ги исполнат целите и критериумите

Црна Гора од 1 јуни ги отвора границите, но не за Македонија затоа што има голем процент на заболени од Ковид-19

Црна Гора од 1 јуни ги отвора границите, но не за Македонија затоа што има голем процент на заболени од Ковид-19

Угостителството започна со работа во Грција

Угостителството започна со работа во Грција

ПЛАНИРАВТЕ ДА ОДИТЕ ВО ГРЦИЈА СО АВТОМОБИЛ? - еве што не сте знаеле, а треба

ПЛАНИРАВТЕ ДА ОДИТЕ ВО ГРЦИЈА СО АВТОМОБИЛ? - еве што не сте знаеле, а треба

ЌЕ ИМ ЛЕГНАТ ПО 100 ЕВРА НА СМЕТКИТЕ - еве која држава и како им помага на граѓаните

ЌЕ ИМ ЛЕГНАТ ПО 100 ЕВРА НА СМЕТКИТЕ - еве која држава и како им помага на граѓаните

На грчко тло е регистриран силен земјотрес

На грчко тло е регистриран силен земјотрес

СЕ ПОДГОТВУВААТ СО ПОЛНА ПАРЕА: Кафулињата и рестораните во Грција од утре работат

СЕ ПОДГОТВУВААТ СО ПОЛНА ПАРЕА: Кафулињата и рестораните во Грција од утре работат