07 Август, 2022
0.0240

Бензинот Еуросупер 98 втор ден поевтинува за два денари

Објавено во: Економија 05 Август, 2022

Добивај вести на Viber

Бензинот Еуросупер 98 втор ден по ред ќе поевтини за два денари по литар, одлучи Регулаторна комисија за енергетика.

Малопродажните цени на бензинот Еуросупер 95,  Еуродизел,  екстра лесното масло за домаќинство и на мазутот не се менуваат.

Според тоа, од полноќ цените на горивата ќе изнесуваат: Еуросупер - 95     93,50 (денари/литар), Еуросупер 98     94,00 (денари/литар), Еуродизел   93,00 (денари/литар), масло за горење екстра лесно 91,00 (денари/литар) и мазут 53,343 (денари/килограм).


Можеби ќе ве интересира

Бројните пожари и високите температури не се доволна причина, нашиот јужен сосед се враќа на јагленот

Бројните пожари и високите температури не се доволна причина, нашиот јужен сосед се враќа на јагленот

ОТВОРЕН БАЛКАН ВОДИ КОН ПОГОЛЕМА РАЗМЕНА НА РАБОТНИЦИ, нема веќе визи за граѓаните

ОТВОРЕН БАЛКАН ВОДИ КОН ПОГОЛЕМА РАЗМЕНА НА РАБОТНИЦИ, нема веќе визи за граѓаните

Срби во последните неколку месеци купиле 15.000 недвижнини на Халкидики

Срби во последните неколку месеци купиле 15.000 недвижнини на Халкидики

Украина од 1 септември започнува со приватизација

Украина од 1 септември започнува со приватизација

ММФ до владите: Не ја субвенционирајте скапата струја, нека ја плаќаат цела потрошувачите

ММФ до владите: Не ја субвенционирајте скапата струја, нека ја плаќаат цела потрошувачите

Четврт бурек за скоро време би можел да достигне 100 денари

Четврт бурек за скоро време би можел да достигне 100 денари

„Бетон“ вели дека наишол на опструкции од Народна банка и Државни патишта во последното бележење на загуба

„Бетон“ вели дека наишол на опструкции од Народна банка и Државни патишта во последното бележење на загуба

ЕВН: Голем интерес кај домаќинствата за продажба на електрична енергија

ЕВН: Голем интерес кај домаќинствата за продажба на електрична енергија

Житото од Украина се доставува низ целиот свет

Житото од Украина се доставува низ целиот свет