11 Декември, 2019
0.0257

БИТКА НА ТИТАНИ: Четворката ќе одлучи за Македонија!

Објавено во: Македонија 12 Ноември, 2016

Најтешка битка на изборите ќе се води во 4 та изборна единица. Ќе се судрат тешкашите Груевски, Заев, Георгиевски, Богоевски, сите си упатија отровни стрели во предизборието.

Од оваа четворка треба да се напомене е дека само Георгиевски, официјално немал судир со законот. И Груевски и Заев се аболицирани, а Богоевски одлежа и затвор. 

Сепак тоа нема да им пречи да ја тераат најголемата битка досега, бидејќи се чини помина времето кога Скопје ги добиваше изборите. Овојпат тоа може да биде токму четвртата изборна единица.

ВМРО-ДПМНЕ доца вчера ги достави листите за пратеници во Државната изборна комисија. 

Носители на листи се во првата изборна единица Никола Поповски, во втората Никола Тодоров, во третата Илија Димовски, во петтата Антонио Милошоски и во шестата Владимир Ѓорчев. 

Никој од инкриминираните во телефонските разговори не е носител, но уште не се знае дали се на листите.


Можеби ќе ве интересира

ЗА ПРЕСТИЖНИ МАГАЗИНИ МАКЕДОНИЈА Е ТОП ДЕСТИНАЦИЈА: Дали ова ќе донесе повеќе гости во 2020?

ЗА ПРЕСТИЖНИ МАГАЗИНИ МАКЕДОНИЈА Е ТОП ДЕСТИНАЦИЈА: Дали ова ќе донесе повеќе гости во 2020?

Почнува битка за двотретинско мнозинство: Одметнатите од ВМРО-ДПМНЕ ќе одлучат за Законот за одбрана

Почнува битка за двотретинско мнозинство: Одметнатите од ВМРО-ДПМНЕ ќе одлучат за Законот за одбрана

Што требало да разгледува Венецијанската комисија: Разногласие во Владата за Законот за јазици

Што требало да разгледува Венецијанската комисија: Разногласие во Владата за Законот за јазици

Битола вечерва е лидер во аерозагадувањето

Битола вечерва е лидер во аерозагадувањето

ФОКУС НА ДЕНОТ: Kамчева раскажа кој и барал пари за „Рекет“, се плашела од моќта на Јанева

ФОКУС НА ДЕНОТ: Kамчева раскажа кој и барал пари за „Рекет“, се плашела од моќта на Јанева

ВЛАДАТА ОДЛУЧИ: Предлог-законот за висока раководна служба оди во Собрание

ВЛАДАТА ОДЛУЧИ: Предлог-законот за висока раководна служба оди во Собрание

Спортските сали во Карпош, Кисела Вода, Радовиш и Куманово им се враќаат на општините и граѓаните

Спортските сали во Карпош, Кисела Вода, Радовиш и Куманово им се враќаат на општините и граѓаните

РУТЕ ЗА ДАТУМОТ: Aлбанија не е подготвена, но Македонија е поблиску до целта

РУТЕ ЗА ДАТУМОТ: Aлбанија не е подготвена, но Македонија е поблиску до целта

ФОТО: Несекојдневно искуство на Заев и Шекеринска на носачот на авиони Хари Труман

ФОТО: Несекојдневно искуство на Заев и Шекеринска на носачот на авиони Хари Труман