22 Март, 2018
0.0692

БИТКОИНОТ ДОЖИВЕА ПАД: За колку долари се тргува сега?

Објавено во: Економија 14 Ноември, 2017

Вредноста на биткоинот драстично расте и се намалува. 

Биткоинот изгуби дури 25% од својата вредност. Валутата од 7.900 долари падна на 6000 долари. 

Од почетокот на годината, неговата вредност порасна над 500%, а вкупната вредност се проценува на повеќе од 100 милијарди долари. 

Крипто-валутата достигна максимална цена од 7.882,35 долари на 8 ноември. По оценка на „Блумберг“, поевтинувањето на биткоин е поврзано со тоа што сега инвеститорите пренесуваат средства во биткоин кеш (Bitcoin Cash), кој од петокот поевтини за 40 проценти.

Можеби ќе ве интересира

Зошто Гранит како приоритет купи акции од Комерцијална за 7 милиони евра?

Зошто Гранит како приоритет купи акции од Комерцијална за 7 милиони евра?

Колку може да даде, но колку дивиденда ќе дели „Македонијатурист“?

Колку може да даде, но колку дивиденда ќе дели „Македонијатурист“?

Зошто „Гранит“ вложи 7 милиони евра во акции на „Комерцијална банка“?

Зошто „Гранит“ вложи 7 милиони евра во акции на „Комерцијална банка“?

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА: Oтворени шест позиции и за во Владата

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА: Oтворени шест позиции и за во Владата

ДЕВИЗНИ РЕЗЕРВИ: Се троши Еврообврзницата!

ДЕВИЗНИ РЕЗЕРВИ: Се троши Еврообврзницата!

Став: Време е за мудри потези за поширока меѓународна соработка

Став: Време е за мудри потези за поширока меѓународна соработка

Шокантно откритие: Биткоин корисниците се пробиени од НСА

Шокантно откритие: Биткоин корисниците се пробиени од НСА

Нема македонска фирма која може да го заполни гасоводот од Клечовце до Штип со гас

Нема македонска фирма која може да го заполни гасоводот од Клечовце до Штип со гас

Уште документи - Уште една недела до затворање на Казандол

Уште документи - Уште една недела до затворање на Казандол