22 Мај, 2018
0.3133
    ALK 7923.39    -1.94%     CEVI 927    -2.93%     EUHA 3    0%     EVRO 3000    7.26%     GRNT 716    -1.35%     GTRG 3000    0%     KMB 4300    -0.99%     MKSD 200    -1.96%     MPT 31000    0.54%     MTUR 4100    0%     OKTA 3550    -4.05%     PPIV 44478.76    -0.05%     RMDEN09 98.5    1.55%     RMDEN10 98    0.2%     RZLV 44.13    -1.93%     STB 1018.27    0.5%     STBP 1121.15    1.19%     STIL 131.24    -0.75%     TEL 270    0%     TNB 13488.48    -0.09%     TPLF 1543.72    -3.93%     UNI 2361    -2.44%     ZILU 263.29    7.47%     ZPKO 2857    0.04%

Божиновски: ВМРО-ДПМНЕ е трговско друштво со неограничена неoдговорност

Објавено во: Македонија 12 Февруари, 2018

Новинарот Зоран Божиновски во Само вистина на Канал 5 вечерва изјави дека за него ВМРО-ДПМНЕ не е партија, туку е трговско друштво со неограничена неодговорност. 

За прашањето дали Албанците полесно би прифатиле промена на името, вели дека Албанците се народ кого повеќе го интересира бизнисот. 

Според него, важно е граѓаните да живеат добро и да се развие економијата. 

Божиновски вели дека штом се преговара со Грција, сепак не е дека не го даваме името. 

Новинарот вели дека Македонците земаат бугарски пасоши од економски причини, а граѓаните на Косово во Врање пак земаат српски пасоши. 

Можеби ќе ве интересира

Бучковски: Овие интензивни преговори верувам дека ќе завршат со компромис

Бучковски: Овие интензивни преговори верувам дека ќе завршат со компромис

Шеснаесетгодишник претепан во автобус

Шеснаесетгодишник претепан во автобус

Невреме во Македонија се очекува во следните два дена

Невреме во Македонија се очекува во следните два дена

Поповски спроведен во Шутка

Поповски спроведен во Шутка

Луѓето кои ги открија „бомбите“ во трка за европска награда заедно со Асанж

Луѓето кои ги открија „бомбите“ во трка за европска награда заедно со Асанж

(ФОТО) Зошто се поставува ограда пред судот?

(ФОТО) Зошто се поставува ограда пред судот?

Кој екс градоначалник е нов заменик-министер за надворешни работи?

Кој екс градоначалник е нов заменик-министер за надворешни работи?

Утре без вода улици во Центар и Лисиче

Утре без вода улици во Центар и Лисиче

Иванов уште не добил ништо „на писмено“

Иванов уште не добил ништо „на писмено“