15 Јули, 2020
0.0219

Цени од кои „боли“ глава

Објавено во: Финансии, Балкан 19 Јули, 2019

На социјалните мрежи се појавија фотографии од еден бар во црногорскиот град Будва во екот на сезоната, кои прикажуваат дека цените се превисоки.

Доколку го погледнете ценовникот ќе забележите дека цените се доста високи. 

Ако сакате да испиете еден цеден портокал, треба да одвоите некаде околу 650 денари, а љубителите на ананас, еден џус ќе ги чини и до 1000 денари.

Од фискалните сметки се гледа дека цените на пијалоците се од 7.60 до 12 евра. 


Можеби ќе ве интересира

Народната банка е добитник на наградата на „Комерцбанк“

Народната банка е добитник на наградата на „Комерцбанк“