27 Октомври, 2021
0.0329

Дарко Костовски: Велимир Смилевски денеска носи нов ДУП за нови осум згради во Бутел

Објавено во: Македонија 23 Септември, 2021

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Дарко Костовски, кој наедно е кандидат за градоначалник на Општина  Бутел, објави дека актуелниот градоначалник Велимир Смилевски на три дена пред почетокот на изборната кампања за локалните избори денеска со мнозинството советници носи нов Детален урбанистички план, според кој треба да се изградат осум нови згради на булеварот Словенија.

„Најнеспособниот градоначалник во историјата на Општина Бутел Велимир Смилевски, денеска или само три дена пред почетокот на кампањата, тој заедно со своите послушни советници носи ДУП (детален урбанистички план) за нови осум згради кај булеварот Словенија.

Јас сум свесен дека му се брза затоа што го чека голем пораз, но не ми е јасно зошто кога НИШТО добро не направи за нашата општина тој свесно ја уништува“, пишува меѓудругото Костовски.

Тој додава дека по изборите, доколку ја добие довербата од граѓаните, сите постапки и процедури кои наштетуваат на граѓаните ќе бидат детално проверени.


Можеби ќе ве интересира

Нови правила за влез во угостителски објекти од 15 ноември

Нови правила за влез во угостителски објекти од 15 ноември

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Власта порачува дека нема причина за загриженост, а опозицијата стравува дека ќе има рестрикции на струја

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Власта порачува дека нема причина за загриженост, а опозицијата стравува дека ќе има рестрикции на струја

Ќе важат и гласачките ливчиња на кои нема печат

Ќе важат и гласачките ливчиња на кои нема печат

Симоновски за изгорените бараки: Материјалите се лесно запаливи, станува збор за ламперија, преградни ѕидови, шпер плоча

Симоновски за изгорените бараки: Материјалите се лесно запаливи, станува збор за ламперија, преградни ѕидови, шпер плоча

Преземени се мерки против наставникот кој тепаше ученик во училиште во Бутел

Преземени се мерки против наставникот кој тепаше ученик во училиште во Бутел

Пациент истепал вработен во Психијатриската болница Демир Хисар

Пациент истепал вработен во Психијатриската болница Демир Хисар

Димитриевски: Градскиот стадион ќе добие целосно нов лик, со реконструкција во неколку фази

Димитриевски: Градскиот стадион ќе добие целосно нов лик, со реконструкција во неколку фази

(ФОТО) Горат бараки во Градски Парк

(ФОТО) Горат бараки во Градски Парк

Весковски: Стопирана изградбата на Прифатниот центар за странци во Бардовци, со одлука на Влада

Весковски: Стопирана изградбата на Прифатниот центар за странци во Бардовци, со одлука на Влада